List od bohaterki Maratonu Pisania Listów – Amnesty International

List od bohaterki Maratonu Pisania Listów

Shackelia Jackson walczy o sprawiedliwość dla swojego zamordowanego brata. Nakiea został zastrzelony przez jamajskich policjantów. Shackelia stała się głosem dziesiątek rodzin, których najbliżsi zginęli w podobny sposób.

Podczas Maratonu Pisania Listów w grudniu 2017 pisaliśmy listy do władz Jamajki oraz wysyłaliśmy słowa wsparcia do Shackelii, żeby wiedziała, że nie jest sama i może liczyć na solidarność społeczności międzynarodowej.  

Oto odpowiedź jaką nam przesłała: 

Do wszystkich przyjaciół,

Stworzenie idealnej odpowiedzi trwało dłużej niż się spodziewałam, więc postanowiłam po prostu napisać od serca.

Przez ostatnie 3 lata przemawiałam jako załamana siostra, dbając o to, by inni nie zapomnieli o sprawie mojego brata. Z czasem dostrzegłam ewolucję tej roli, zobaczyłam wszystkie drzwi, które otworzyłam dla innych, ale także zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie stwarza ta sytuacja dla mnie.

Śmierć mojego brata, Nakiei Jacksona i podejmowane przeze mnie działania sprawiły, że stałam się synonimem walki. Walki, która okazała się dużo większa i poważniejsza, wychodząca poza przypadek Nakiei i której nie da się już zatrzymać.

Wytrwanie w ogromie tej walki oraz pokonanie jakże żmudnej drogi nie byłoby możliwe do osiągnięcia samodzielnie, i tu pojawiacie się WY – Amnesty International oraz członkowie organizacji z całego świata.

Dajecie mi wsparcie, którego tak bardzo potrzebowałam, by nagłośnić prawdziwą i niezakłamaną historię. Jestem wdzięczna, że historia Nakiei rozbrzmiała tak głośno, co pozwoliło mi stać się beneficjentką Waszego wsparcia, zaangażowania i gościnności. Sprawiliście, że moja podróż stała się wykonalna, rozszerzyliśmy nasz program, stworzyliśmy strategiczne kierownictwo oraz internetową sieć wsparcia wymaganą w całym procesie zmian.

Nakiea stał się globalnym symbolem uniwersalnego języka śmierci, potrzeby zmian i ogromnej wartości społeczności międzynarodowej, trwałej presji i obecności innych.

Daliście mi nie tylko bezpieczną przestrzeń i „silne ramiona olbrzymów”, na których mogłam stanąć, ale także możliwość zredefiniowania podejścia i spojrzenia na kwestię Jamajki i naszych rządzących. Decydenci przestali kontrolować narrację, a my zaczęliśmy zakłócać nostalgię, którą tak skutecznie wprowadzali.

Daliście mi źródło nadziei, by znowu zacząć żyć, znowu zacząć marzyć. Moja niewinność została rozbudzona na nowo – dzięki obserwacjom i zaufaniu społecznemu, z którymi się spotkałam. Sprawiliście, że możemy dążyć do wprowadzenia tego stanu na Jamajce.

Jesteście prawdziwymi bohaterami, a Wasza bezinteresowność i poświęcenie dla poszanowania praw człowieka i godności na całym świecie znajduje odzwierciedlenie w poparciu dla Waszych kampanii i pozytywnych rezultatów, jakie przynoszą osobom poszkodowanym i prześladowanym.

Mogłabym pójść dalej i odpuścić, ale jestem pewna, że została wyrażona istota mojej wdzięczności i dlatego mówię, niech pokój będzie z Wami. Nadal bądźcie latarnią na drodze zmian i światłem na naszej wspólnej drodze. Jestem podekscytowana perspektywą naszego trwałego partnerstwa dla lepszego jutra, które jeszcze nadejdzie.

Wszystkiego najlepszego,
Shackelia
Złamana, nie Zniszczona

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Turcja: Sprawiedliwość zwycięża – wyroki skazujące czterech obrońców praw człowieka uchylone

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

15251