Lublin: Poza strachem – Amnesty International

Lublin: Poza strachem

Zapraszamy na film oraz spotkanie z Gyaliongiem Tserinem, który od 1987 roku zaangażowany jest w działania na rzecz praw człowieka i wolności Tybetańczyków, pięciokrotnie aresztowany, spędził dwa lata w areszcie oraz ośrodku reedukacji przez prace. W wyniku prześladowań w 2002 r. uciekł z Tybetu, obecnie mieszka w Szwajcarii. W 2007 r. wraz z kuzynem Dhondupem Wangchenem rozpoczął realizacje projektu -Pokonać strach-, mającego na celu udokumentowanie opinii zwykłych Tybetańczyków na temat życia pod chińską okupacją, a także zaprezentowanie tych opinii światu.
-Poza strachem- (ang. Leaving Fear Behind) to bezprecedensowy film, potajemnie wyprodukowany w Tybecie oraz wywieziony poza jego granice dosłownie kilka dni przed marcowymi zamieszkami. Jest 25-minutowym filmem dokumentalnym, stworzonym przez grupę śmiałych filmowców tybetańskich, który oddaje sentymenty Tybetu odnośnie rządów chińskich, wagi i symboliki igrzysk olimpijskich oraz powrotu Dalailamy. Zespół filmowców samouków ze wschodniego Tybetu – Dhondup Wangchen (rolnik) i jego przyjaciel Golog Jigme (mnich), potajemnie nagrali 35 godzin rozmów ze zwyczajnymi Tybetańczykami, nagrania zostały przekazane za granicę. Premiera filmu odbyła się w Pekinie tuż przed rozpoczęciem Igrzysk. Twórcy filmu zostali aresztowani w marcu, Dhodnup Wangchen wciąż przebywa w chińskim więzieniu.
Więcej informacji: www.ratujtybet.org www.leavingfearbehind.com Przyjdź, zobacz, powiadom innych!
Organizatorzy: lubelska grupa Amnesty International, Fundacja Inna Przestrzeń oraz Chatka Żaka www.amnesty.org.plwww.przestrzen.art.plwww.ratujtybet.orgwww.ack.lublin.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3333