Mój tata i bracia chcą mnie zabić – Marta Kazimierczyk – Gazeta Wyborcza – 3.10.2008 – Amnesty International

Mój tata i bracia chcą mnie zabić – Marta Kazimierczyk – Gazeta Wyborcza – 3.10.2008

19-letnia Lejla pochodzi z Iranu. Kiedy miała 6 lat, razem z rodzeństwem widziała, jak jej ojciec zabija matkę. Zrobił to, bo usłyszał plotki o niej i jakimś mężczyźnie. Dlaczego ojciec nie trafił za kratki- U nas takie rzeczy po prostu się zdarzają – mówi dziewczyna. Sama Lejla też wielokrotnie słyszała od ojca i braci, że zginie, jeśli postąpi wbrew ich woli. Zbrodnie honorowe to swoista plaga, również w Europie – pisze -Gazeta Wyborcza-.

Od śmierci matki Lejla razem z siostrą zajmowały się domem, a ojciec i bracia cały czas je bili. Dziewczyna nie chce o tym mówić, ale Diana Nammi, szefowa kampanii -Stop honour killings- zajmującej się walką z zabójstwami honorowymi w Europie, opowiada, że Lejla miała na ciele ponad 150 blizn – od noża, papierosów, wrzątku. Jak dodaje Nammi, dziewczyna miała także kilkanaście razy łamane ręce i nogi.
Cały artykuł w Gazecie Wyborczej – 3.10.2008

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3357