Maraton Pisania Listów 2011 – Amnesty International

Maraton Pisania Listów 2011

Zapraszamy do zorganizowania Maratonu w Waszym mieście! Razem mamy siłę. Możemy zmienić świat.

W dniach 10-11 grudnia, w około 200 miejscach w całej Polsce, odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.

W całym kraju piszemy w weekend 10-11 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Rejestracja Miejsce pisania listów należy zarejestrować poprzez wypełnienie ankiety. Dzięki temu będziecie mogli otrzymać od nas wszelkie potrzebne materiały. https://www.surveymonkey.com/s/MPL2011

Materiały dostępne są na stronie: www.aktywakcja.pl

W tym roku będzie można napisać list m.in. do Kim Dzong-Ila, domagając się zamknięcia obozu pracy Yodok i uwolnienia przebywających tam więźniów politycznych, list wsparcia dla Jabbara Savalana, więzionego studenta z Azerbejdżanu oraz list w obronie Fatimy Hussein Al-Badi skazanej na karę śmierci w Jemenie. Dołącz do obrońców praw człowieka!

Centrum Maratonu Pisania Listów będzie Teatr Dramatyczny i Cafe Kulturalna w Warszawie, gdzie planowana jest wideokonferencja z Andrzejem Poczobutem oraz inne wydarzenia towarzyszące.

Co roku w Maraton Pisania Listów angażują się znani i lubiani, np. Katarzyna Figura, Gaba Kulka, Ewelina Flinta, Grzegorz Miecugow czy Marcin Bosak. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, napisano ponad 145 000 listów, które pomogły już prawie 10 osobom.

W załączniku znajdują się wstępne informacje, które mogą się okazać przydatne.

Pytania prosimy kierować na: maraton@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

2181