Maraton Pisania Listów – prawie 183 tysiące listów w Polsce i ponad milion apeli z 80 państw na całym świecie! – Amnesty International

Maraton Pisania Listów – prawie 183 tysiące listów w Polsce i ponad milion apeli z 80 państw na całym świecie!

W XIII Maraton Pisania Listów zaangażowało się ponad 220 miejsc w całej Polsce. Z roku na rok przybywa osób, które chcą razem z nami walczyć o prawa człowieka. Dziękujemy za zaangażowanie, cudowne akcje, listy pisane w obronie osób, których prawa zostały złamane. Razem mamy siłę, więc wierzymy, ze nasze listy doprowadzą do poprawy sytuacji bohaterów i bohaterek Maratonu.

Maraton na całym świecie zorganizowano w 80 państwach. Wydarzenia były bardzo różnorodne, ale łączyło je jedno – walka w obronie bohaterów i bohaterek Maratonu Pisania Listów. Dzięki aktywistom i aktywistkom z całego świata powstało już 1 325 952 listów, które wciąż są jeszcze liczone.

Podczas Maratonu działy się niesamowite rzeczy:

W Polsce gościliśmy Claudię i Ernesta Greta, przedstawicieli wysiedlonych rodzin z Kluż- Napoki, którzy opowiadali o tym, co stało się w Rumunii 17.12.2010 roku, a także dzielili się historiami swoich rodzin.

Do Francji przyjechali przedstawiciele społeczności Bodo z Nigerii, którzy przez wycieki rurociągu Shella w Delcie Nigru żyją w zanieczyszczonym środowisku, praktycznie pozbawieni czystej wody.

Dzięki działaniom Amnesty International w Kanadzie wieża CN Tower w Toronto świeciła na żółto.

Amnesty International z Japonii zorganizowała wielkie publiczne tworzenie lampionów – powstało ich ponad 1000. Widok zapierał dech w piersiach.

Amnesty International w Paragwaju zorganizowała wyścig kolarski, podczas którego zbierano podpisy.

Sekcja Amnesty International w Puerto Rico gościła żonę Juana Almonte Herrery, bohatera Maratonu Pisania Listów, która opowiadała, dlaczego pisanie listów w sprawie jej męża jest tak istotne,

W Kluż-Napoka w Rumunii, miejscu gdzie w 2010 roku doszło do przymusowego wysiedlenia rodzin z ulicy Coastei, aktywiści i aktywistki zgromadzili się wokół urzędu miasta, gdzie zapalili lampiony i wyświetlali zdjęcia, które pokazywały solidarność ludzi na całym świecie.

Ponad milion apeli z całego świata to głos, który musi być usłyszany. Dziękujemy za zaangażowanie i każdy napisany list. Teraz czekamy na dobre wiadomości.

Fotorelacja z Maratonu w Polsce >>

Fotorelacja z Maratonu na świecie >>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

1943