Meksyk: Magdalena Garcia Duran wolna! – Amnesty International

Meksyk: Magdalena Garcia Duran wolna!

AMR 41/063/2007
Meksykanka, o której oswobodzenie apelowaliśmy już od dłuższego czasu, i która miała być jedną z bohaterek tegorocznego Maratonu Pisania Listów, została zwolniona z aresztu. Kobietę wypuszczono 9 listopada. W więzieniu przebywała od 4 maja 2006 roku.
Magdalena Garcia Duran była jednym z uczestników krwawo stłumionej manifestacji Frontu Ludów w Obronie Ziemi, chłopskiej organizacji działającej w San Salvador Atenco w stanie Meksyk. Zarzucono jej współudział w porwaniu kilku policjantów wziętych za zakładników podczas zajść. Amnesty International uznała, że jej przedłużający się areszt ma charakter polityczny i nadała Magdalenie status więźnia sumienia.
Zarówno podczas zatrzymania jak i procesu doszło do wielu nieprawidłowości. Kobieta była bita i przyduszana, grożono jej śmiercią. W czasie postępowania sądowego nie zapewniono dostępu do tłumacza, mimo że Magdalena – przedstawicielka rdzennej ludności Meksyku nie potrafi pisać ani czytać po hiszpańsku.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3720