Międzynarodowy Dzień Uchodźcy w Katowicach – Amnesty International

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy w Katowicach

Spotkanie z poetą ze Sri Lanki, prelekcja dr hab. B. Mikołajczyk z Uniwersytetu Śląskiego, pisanie listów w obronie uchodźców – to główne punkty obchodów Dnia Uchodźcy w Katowicach.
20 czerwca grupa katowicka AI zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu -Spotkania z kulturą i prawami człowieka-. Tematami piątkowego spotkania będą uchodźcy oraz Sri Lanka. Akcja odbędzie się o godz. 17:00 w galerii Czakram (Katowice, ul. Mariacka 20). 20 czerwca to Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
Program spotkania:
17.00 – spot UNHCR o uchodźcach
17.10 – -Uchodźcy na świecie – aspekty prawne- – prelekcja dr hab. B.Mikołajczyk z katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
17.40 – Odczyt listu dr A. Wentkowskiej – Pełnomocnik Terenowej BRPO w Katowicach – M.Kozyra, Edukacja AI
18.00 – AI wobec problemu uchodźców – D.Stawik, AI grupa katowicka
18.15 – Pisanie listów w sprawach dotyczących uchodźców
18.30 – Spotkanie z gościem ze Sri Lanki – Ratnasiri Suriya Arachchi (Suri), Towarzystwo Miłośników Ciekawego Świata ToMCiŚ
19.00 – film ambasady brytyjskiej -Poznajmy się- o cudzoziemcach w Polsce
 Zapraszamy również do odwiedzenia nowej strony grupy katowickiej www.katowice.amnesty.org.pl, na której znajduje się m.in. codzienny przegląd prasy na temat wolności i praw człowieka.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

3548