Mini Parlament Europejski o prawach Migrantów – Amnesty International

Mini Parlament Europejski o prawach Migrantów

W Krakowie 17-18 maja odbędzie Mini Sesja Parlamentu poświęcona prawom migrantów w Unii Europejskiej organizowana przez ELSA Kraków i Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków wraz z Europejskim Parlamentem Młodzieży EYP Poland serdecznie zapraszają na symulację obrad Parlamentu Europejskiego – Mini Sesję Parlamentarną pt. “Shaping European Patchwork”, która odbędzie się w dniach 17 – 18 maja brw Krakowie. Dotyczyć ona będzie zagadnień związanych ze zjawiskiem migracji – praw i obowiązków migrantów oraz ich relacji z Unią Europejską, a także jej państwami członkowskimi. Sesja odbędzie się w języku angielskim. Liczymy, że odwzorowanie takich elementów jak podział na komitety, redagowanie rezolucji, zwołanie Zgromadzenia Ogólnego Uczestników czy ich późniejsza debata parlamentarna pozwoli nam dobrze zrozumieć, jak funkcjonuje Parlament Europejski, a samo wydarzenie będzie kolejną cegiełką do budowy społeczeństwa obywatelskiego przez społeczność studencką oraz szansą na rozwinięcie umiejętności oratorskich uczestników. Najlepszy mówca zostanie nagrodzony rocznym specjalistycznym kursem języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Inter Lang & Text w Krakowie, a inne nagrody czekają również na najaktywniejszych delegatów.

Aplikować można do 10 maja br. wypełniając następujący formularz,znajdujący się tutaj.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebook’u.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

1840