Misja Amnesty International w Izraelu i na Terytoriach Okupowanych – Amnesty International

Misja Amnesty International w Izraelu i na Terytoriach Okupowanych

Na czele delegacji stoi Sekretarz Generalna Amnesty International Irene Khan. Towarzyszy jej niezależny ekspert ds. militarnych David Howley.

Delegacja przybyła do Izraela w niedzielę, kiedy to odwiedziła obóz uchodźców w Jeninie. Dzisiaj Irene Khan spotyka się z izraelskimi rodzinami ofiar palestyńskich ataków, izraelską prasą i członkami Knesetu. Jutro, we wtorek, Khan jedzie do Gazy, gdzie spotka się z palestyńskimi dziennikarzami i organizacjami.

Niezależny ekspert ds. militarnych David Howley spędzi większość czasu w Jeninie, badając i oceniając ślady niedawnych operacji wojskowych. Jego praca ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, iż władze Izraela nadal nie wpuszczają niezależnej komisji ONZ do Jeninu. – Rząd Izraela wielokrotnie podkreślał, że nie ma nic do ukrycia. Wzywamy więc władze tego kraju do jak najszybszego wpuszczenia komisji do Jeninu – podkreśla przewodnicząca Amnesty International Polska Małgorzata Wasilewska.

Telefony kontaktowe misji AI w Izraelu i na Terytoriach Okupowanych:
Kamal Samari – 44 ( 0) 777 847 21 26 – asystent Irene Khan Liz Hodgkin – 44 (0) 777 44 86 260 – przebywa w Jeninie z Davidem Howleyem.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5193