Moja Nina – Amnesty International

Moja Nina

Spektakl jest wyrazem fascynacji polskiej aktorki włoskiego pochodzenia – Moniki Mariotti – piosenkarką Niną Simone. Wraz z Adamem Sajnukiem i Katarzyną Groniec stworzyła fascynującą, muzyczną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć życiu legendarnej, ciemnoskórej artystki.
Nina Simone od dziecka spotykała się z napiętnowaniem z powodu koloru skóry i z problemem tym zmagała się do końca swych dni. Zaangażowana politycznie i społecznie w walkę z rasizmem, przeżywała również rozczarowania z powodu zdrady i nieuczciwości najbliższych jej osób.
W spektaklu dramat i pasję, splatające się w biografii pieśniarki, usłyszeć można w granej na żywo muzyce afrykańskiej, jazzie i zaangażowanej piosence aktorskiej. Tak jak w życiu Niny Simone i Moniki Mariotti, przewija się w monodramie problem poszukiwania tożsamości: Nina – Amerykanka, czy Afrykanka? Monika – Polka czy Włoszka? Gdzie i jak szukać swoich korzeni?
Więcej na stronie Teatru Syrena >>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
1628