Mowa nienawiści w klasie i internecie – webinarium – Amnesty International

Mowa nienawiści w klasie i internecie – webinarium

Weź udział w webinarium, 22 stycznia, który Amnesty organizuje w ramach projektu edukacyjnego "Aktywizm i edukacja. Rozwój i wzmocnienie środowisk działających na rzecz praw człowieka".

Nagranie z webinarium, które odbyło się 22 stycznia 2019.:


Wpis oryginalnie ukazał się 17 stycznia 2019.

Link: >>WEŹ UDZIAŁ<<

22 stycznia, g. 20:00-21:00

Podczas webinarium prowadzący opowie o różnicach pomiędzy mową nienawiści online od tej wyrażonej poza internetem, np. w klasie szkolnej. Różnice te bowiem mają wpływ na naszą reakcję na nienawistne treści. Webinarium dotyczyć będzie takich zagadnień, jak: dlaczego młodzi ludzie otwarcie używają mowy nienawiści, jaka powinna być postawa nauczycielki/nauczyciela, jak zareagować i „wykorzystać” sytuacje mowy nienawiści w pracy wychowawczej.

Osoba prowadząca: Dariusz Grzemny, trener Departamentu ds. Młodzieży Rady Europy zajmujący się głównie edukacją antydyskryminacyjną i edukacją o prawach człowieka. Był także koordynatorem Kampanii Bez nienawiści na Dolnym Śląsku. Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie.


Mowa nienawiści w klasie i internecie – webinarium jest inicjatywą realizowaną w ramach projektu “Aktywizm i edukacja. Rozwój i wzmocnienie środowisk działających na rzecz praw człowieka”. Projekt finansowany jest ze środków przyznanych przez Fundację im. Stefana Batorego.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

22326