Muzyczna wyprawa Amnesty dociera na Przystanek Woodstock! – Amnesty International

Muzyczna wyprawa Amnesty dociera na Przystanek Woodstock!

Akcja letnia Amnesty International, co roczna akcja na letnich festiwalach muzycznych, 31 lipca zawita na Przystanku Woodstock (Kostrzyn nad Odrą, 31.07-3.08). Na festiwalu będzie można uwolnić prawdę o tajnych więzieniach CIA w Polsce, pomóc przymusowo wysiedlanym Romom w Rumunii i zaprotestować przeciwko łamaniu praw człowieka w Korei Północnej.

Do tej pory aktywiści i aktywistki Amnesty odwiedzili: Life Festival (Oświęcim, 28-29.06), Open’er (Gdynia, 3-6.07), Seven Festival (Węgorzewo, 11-14.07).

Na wszystkich festiwalach Amnesty zbierało podpisy pod petycjami i organizowało happeningi. W tym roku Amnesty działa na festiwalach na rzecz dwóch priorytetowych kampanii: #uwolnijprawde i Stop przymusowym wysiedleniom.
Kampania #uwolnijprawde dotyczy tajnych więzień CIA Polsce, które istniały w latach 2002-2005. Nielegalnie przetrzymywano i torturowano w nich osoby podejrzane o terroryzm.

– Tylko nacisk społeczny może wymóc na polskich władzach rozliczenie tej sprawy i przeprowadzenie przejrzystego i efektywnego śledztwa. Tortury są niedopuszczalne w jakichkolwiek okolicznościach – mówi Aleksandra Zielińska, koordynatorka kampanii Amnesty International. – Podczas festiwalów będziemy zbierać podpisy do pod petycją do premiera Donalda Tuska z wezwaniem do ujawnienia prawdy i rozliczenia sprawy.

Przymusowe wysiedlenia, segregacja dzieci w szkołach, ataki rasistowskie – to codzienność Romów mieszkających w Europie. Również w Polsce, we Wrocławiu, istnieje groźba przymusowego wysiedlenia dwóch społeczności romskich.

– Podczas festiwalu będziemy zajmować się przymusowymi wysiedleniami, które nie są tylko pogwałceniem prawa do mieszkania, ale niosą za sobą szereg naruszeń innych praw człowieka – mówi Weronika Rokicka koordynatorka kampanii Amnesty International. – Będziemy zbierać podpisy pod petycją przeciwko przymusowemu wysiedleniu społeczności romskiej z miasta Kluż-Napoka w Rumunii.

Podczas Przystanku Woodstock będzie także zrobić sobie zdjęcie do najdłuższej fotopetycji do Kim Dzong Una www.hairprotest.org.

Obecność Amnesty International na festiwalach wspiera Plus, zapewniając wolontariuszom i wolontariuszkom organizacji urządzenia elektroniczne i dostęp do Internetu.

UWAGA: Zbieramy na badge!
Amnesty zbiera fundusze na  przypinki, aby jak najwięcej ich rozdać na festiwalach w całej Polsce! Pomóż nam!

20 złotych = 20 przypinek! Wesprzyj  Akcję Letnią, a dzięki Tobie 20 osób dostanie przypinkę na festiwalu i podejmie akcję na rzecz naszych kampanii. Dzięki!
Wesprzyj Akcję Letnią!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

NIE dla rozlewu krwi w Iranie

Powiązane tematy

Powiązany temat

Polska: „Przyjechaliśmy tu, nie chcieli nas wpuścić”. Romowie z Ukrainy traktowani jak niechciani uchodźcy

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

1781