Napisz list, zmień życie! Maraton Pisania Listów 2020 czas zacząć! – Amnesty International

Napisz list, zmień życie! Maraton Pisania Listów 2020 czas zacząć!

Rusza odświeżona strona największej na świecie akcji w obronie praw człowieka: Maratonu Pisania Listów Amnesty International. 

Na czym polega Maraton Pisania Listów? 

Maraton Pisania Listów to globalna akcja wystosowywania apeli listownych i wyrazów solidarności w kilku konkretnych sprawach, organizowana przez Amnesty International. Co roku w okolicy Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) ludzie na całym świecie łączą siły, by upomnieć się o osoby, których prawa człowieka są łamane. Setki tysięcy listów trafiają do decydentów i władz. W 2019 roku zebraliśmy ponad 6,5 miliona listów i podpisów w 10 sprawach! W Polsce w 788 miejscach maratonowych.

Piszemy listy adresowane do władz konkretnych krajów w obronie kilku lub kilkunastu wybranych osób: tych, którzy płacą swoją wolnością za obronę wartości zawartych w prawach człowieka; tych, którym grozi niebezpieczeństwo, bo sprzeciwiają się kulturze zysku kosztem ludzi i środowiska; tych, którzy cierpią niesprawiedliwość, bo odważyli się działać w słusznej sprawie.  

Kim są bohaterowie i bohaterki tegorocznego Maratonu Pisania Listów? >>>

Jak to wygląda w praktyce? 

Zobacz, w jakich sprawach działamy w tym roku i napisz list do władz danego kraju, aby zmienić czyjeś życie. Możesz włączyć się na kilka sposobów: 

  1. Zorganizuj wydarzenie – offline lub online – w swojej okolicy lub szkole. Skrzyknij przyjaciół, zaproś znajomych i razem napiszcie listy. Pomożemy Wam w organizacji! 

    Na stronie Maratonu znajdziecie instrukcję, jak zarejestrować miejsce maratonowe, przewodnik krok po kroku, jak zorganizować wydarzenie online lub offline, zbiór pomysłów, dobrych praktyk i wskazówek, materiały promocyjne oraz edukacyjne dla szkół.

    Siłą Maratonu jest jego skala: globalnej akcji i apeli solidarnościowych z całego świata nie da się łatwo przemilczeć. Działaj z nami!

  2. Podpisz petycje online wszystkie podpisy elektroniczne wyślemy zbiorczo do decydentów lub do bliskich naszych bohaterów i bohaterek.

    Włącz się indywidualnie: każdy podpis jest ważny! Napisz list lub podpisz petycję. Razem możemy więcej! 

To działa! 

Dzięki masowej akcji o charakterze pokojowym, nagłośnieniu wyszczególnionych przypadków i wezwania do konkretnego działania, więźniowie sumienia uzyskują wsparcie, wyroki polityczne są umarzane, a niesłusznie skazani obrońcy i obrończynie praw człowieka czują wsparcie międzynarodowej społeczności w swoich działaniach na rzecz nas wszystkich: ludzi, którzy wierzą w wolność i bardziej sprawiedliwy świat. Zajrzyj do cyklu #DobreWiadomości, aby poznać te historie!

Dołącz do nas! Napisz list i zmień czyjeś życie. 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
90683