Niemcy: brutalne traktowanie zatrzymanych przez policję – AKCJA ZAKOŃCZONA – Amnesty International

Niemcy: brutalne traktowanie zatrzymanych przez policję – AKCJA ZAKOŃCZONA

W skargach wymieniano przypadki kopania, bicia i bolesnego wykręcania rąk zatrzymanych. Z powodu odniesionych urazów niektóre z ofiar musiały być hospitalizowane. Wiele doniesień pochodziło od członków mniejszości etnicznych. Rzeczywiste rozmiary zjawiska w Niemczech są nieznane – brakuje oficjalnych danych dotyczących przypadków brutalnego postępowania funkcjonariuszy policji.

Rząd niemiecki nie wyczerpał zdaniem Amnesty International możliwości ustanowienia skutecznych procedur na wypadek brutalnego postępowania policji. Należy uczynić doniesienia o takich incydentach sprawą pierwszoplanową w ogólnopolitycznej debacie w Niemczech i wymóc na władzach wprowadzenie powszechnie oczekiwanych zmian.

CO MOŻESZ ZROBIĆ

Zwróć się bezpośrednio (wysyłając list, fax lub e-mail) do ministra spraw wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec, Otto Schilly‘ego, w sprawie ustanowienia niezależnej instytucji, ktorej zadaniem byłoby badanie doniesień o brutalnym działaniu policji. Możesz sformułować swoją wiadomość na podstawie poniższego, przykładowego listu.
Adresat: Otto Schily
Bundesminister des Innern
Alt-Moabit 101 D
10559 Berlin
Germany
Fax: +49 30 3981 2926
E-mail: poststelle@bmi.bund.de

Klaus Buß Vorsitzender der Ständigen Konferenz der Innenminister und -senatoren der Länder
c/o Bundesrat
11055 Berlin
Germany
E-mail: mail-imk@bundesrat.deTreść listu:


Tłumaczenie:

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4941