Nominacje Pióra Nadziei 2015 – Amnesty International

Nominacje Pióra Nadziei 2015

Znamy już 4 osoby nominowane do tegorocznej nagrody medialnej Amnesty International Pióro Nadziei.

Po długich debatach nad zgłoszonymi kandydaturami biuro Amnesty International wraz z Radą Programową Stowarzyszenia wybrało 4 osoby nominowane do nagrody:

Edwin Bendyk – publicysta związany z tygodnikiem “Polityka”, prowadzi bloga, wydaje książki, pisząc o wyzwaniach cywilizacyjnych, o wpływie technologii na życie społeczne, wyzwaniach związanych z migracją.

Joanna Klimowicz – dziennikarka “Gazety Wyborczej” Białystok, pisze informacje i reportaże podejmując się tematyki społecznej, m. in. ostatnimi reakcjami w Polsce na kryzys uchodźczy, sytuacją migrantów i uchodźców w Polsce, problemem dyskryminacji.

Paweł Sulik – dziennikarz radiowy TokFM, prowadzący programy “Post factum” i “Wieczór radia TokFM”, podejmuje tematy społeczne, polityczne, wielokrotnie omawiając przypadki łamania praw człowieka w Polsce i na świecie.

Wojciech Tochman – reporter, autor non-fiction, w swoich książkach podejmujący tematy zbrodni wojennych, ludobójstwa, ubóstwa, migrantów i uchodźców, inicjator Fundacji Itaka zajmującej się osobami zaginionymi, współzałożyciel Instytutu Reportażu.

Zwycięzcę poznamy 4 grudnia po decyzji Rady Programowej. Uroczyste wręczenie nagrody, statuetki Pióra Nadziei odbędzie się 12 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
1062