Nowa kampania Amnesty International: Zostań obrońcą praw człowieka! – Amnesty International

Nowa kampania Amnesty International: Zostań obrońcą praw człowieka!

Z promocją kampanii związany jest udział Amnesty International na letnich festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak Heineken Open-er (2-5 lipca, Gdynia), Woodstock (31 lipca-1 sierpnia, Kostrzyn n/Odrą), Boogie Brain (17-18 lipca, Szczecin) oraz podczas koncertu U2 (6 sierpnia, Chorzów). W czasie akcji będą zbierane podpisy pod petycjami w sprawie czterech wybranych przez Amnesty International przypadków Obrońców i Obrończyń Praw Człowieka oraz odbędzie się rekrutacja do pracy w programie DDC (Direct Dialogue Campaign) – programie fundraisingowym, polegającym na pozyskiwaniu nowych członków i darczyńców dla Amnesty International.

-Obrońcy i obrończynie praw człowieka podejmują pokojowe działania i wierzą, że każdy ma równe prawa. Najważniejsze jest nie to kim są, ale to co robią,- powiedziała Draginja Nadażdin, Dyrektorka Amnesty International w Polsce. -Posiadają różne umiejętności i doświadczenie. W ich działaniach nie kryje się żadna tajemnica – każdy z nas nosi w sobie potencjał do zostania obrońcą praw człowieka.-

Obecnie, pomimo międzynarodowej ochrony, obrońcy praw człowieka są wciąż potrzebni na całym świecie do monitorowania i nagłaśniania przypadków nadużyć i łamania praw człowieka. Ze względu na swoją działaność w wielu krajach są prześladowani i zastraszani.

Sylwetki obrończyń i obrońców praw człowieka przedstawianych przez Amnesty International w ramach kampanii to:  

Ronak Safarzadeh, 21 letnia-działaczka Kampanii na Rzecz Równości w Iranie oraz Azar Mehr, społeczno-kulturalnego Stowarzyszenia Kobiet w Kurdystanie. Amnesty International uznało Ronak Safarzadeh za więźnia sumienia, gdyż została skazana na sześć lat za korzystanie z prawa do wolności wypowiedzi i zrzeszania się. 

Aung San Suu Kyi (64 lata) jest liderką birmańskiej opozycji, laureatką Pokojowej nagrody Nobla, przewodniczącą partii opozycyjnej Narodowa Liga na Rzecz Demokracji (NLD). Przez 13 lat, z ostatnich 19, była pozbawiona wolności przez rządzącą Birmą juntę wojskową.

Chen Guangcheng (37 lat), niewidomy obrońca praw człowieka z Chin. Odsiaduje wyrok 4 lat pozbawienia wolności po tym, jak udzielał porad prawnych mieszkańcom wioski znajdującej się w regionie Linyi, którzy wystąpili na drogę sądową przeciw lokalnym władzom, które realizując politykę planowania rodziny zmuszały tysiące kobiet do dokonywania zabiegów sterylizacji i usunięcia ciąży.

Dmitrij Krajuchin (55 lat) jest redaktorem naczelnym niezależnej agencji informacyjno-analitycznej -CentrRus- z miasta Orel w zachodniej Rosji. Uchodzi za jednego z najzagorzalszych przeciwników rosyjskich ruchów rasistowskich i nacjonalistycznych. Z tego powodu, od lat on i jego rodzina są prześladowani przy cichej akceptacji władz.

Szczegółowe informacje na temat kampanii na stronie www.amnesty.org.pl

Dodatkowe informacje:

Aleksandra Minkiewicz

Rzeczniczka Prasowa
Amnesty International Polska
ul. Piękna 66A lok. 2
tel/fax: (22) 827 60 00 wew. 204
tel. kom. +48 691 357 935
e-mail: aleksandra.minkiewicz@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3027