Obchody 50-lecia Amnesty International w regionach. – Amnesty International

Obchody 50-lecia Amnesty International w regionach.

Amnesty International już od 50 lat działa na rzecz praw człowieka na całym świecie. Od maja do grudnia będzie trwać kampania AI@50, podczas której Amnesty International podejmować będzie między innymi temat wolności słowa.

A150_POL_RGB_CP_small1. Katowice

Katowicka Grupa Lokalna Amnesty International zaprasza bardzo serdecznie na wspólne świętowanie 50-tych urodzin Amnesty International!

W Ogrodzie Trzech Stawów 28 maja od 12:00 odbędzie się piknik urodzinowy

– W trakcie pikniku zostaną przeprowadzone warsztaty o prawach człowieka przez Grupę Edukacyjną Amnesty International,

– zakwitnie Drzewo Praw Człowieka,

– będziemy zbierać podpisy pod petycją dotyczącą białoruskich więźniów sumienia, – zdmuchniemy świeczkę na

urodzinowym torcie,

– czekają na Was także inne atrakcje. Gorąco zapraszamy na to wydarzenie!

2. Łódź

28 maja w parku “na Zdrowiu” w Łodzi odbędzie się piknik rodzinny z okazji 50 urodzin Amnesty International, na który zaprasza grupa lokalna z Łodzi.

Dla najmłodszych dzieci przewidziane są zabawy i konkursy rysunkowe oraz wspólne przyozdabianie urodzinowych laurek. Nieco starsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzą czym są prawa człowieka, czym jest godność i dlaczego pojęcia te są tak ważne. Rodzice będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat działalności Amnesty International w Polsce i na świecie oraz przyłączyć się do naszych działań podpisując petycję w obronie więźniów sumienia na Białorusi.

Zostanie również stworzona olbrzymia kartka urodzinowa, na której każdy będzie mógł napisać swoje życzenia dla Amnesty International.

Jednym, słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

Początek o godz. 13:00 w parku “na Zdrowiu” w okolicach stawu.

3. Opole

28 maja pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego o godzinie 16.00 odbędą się obchody 50 urodzin stowarzyszenia.

Podczas happeningu Opolanie będą mogli:

– poznać historię powstania Amnesty International,

– bliżej zapoznać się z działalnością ruchu na rzecz praw człowieka,

– poczęstować się urodzinowym tortem,

– posłuchać znanych utworów w wykonaniu młodych i utalentowanych muzyków z I LO im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu.

Na urodzinach nie zabraknie występu zespołu Mantikora, sztuczek kuglarzy i szczudlarzy. Mieszkańcy Opola będą mogli również włączyć się do wspólnego rysowania na opolskim bruku wielkiej świecy okolonej drutem kolczastym.

4. Warszawa

W sobotę 28 maja ulicami Warszawy przejedzie wyjątkowy tramwaj, w którego wnętrzu świętowane będą pięćdziesiąte urodziny Amnesty International. Początek o godz. 13.00 na Pl. Narutowicza.

W Tramwaju Praw Człowieka będzie można :

– osobiście złożyć życzenia Amnesty International i razem z działaczami/działaczkami organizacji wznieść toast za wolność,

– wyrazić swój sprzeciw wobec naruszaniu wolności słowa na Białorusi,

– podpisać się pod petycjami w sprawach więzionych białoruskich opozycjonistów,

– zobaczyć wystawę pięćdziesięciu plakatów przedstawiających akcje i kampanie Amnesty International z różnych lat działalności,

– obejrzeć występ teatru improwizowanego Klancyk, którego przedstawienia tworzone są na oczach widza, w wyniku interakcji aktorów i publiczności.

Tramwaj Praw Człowieka wyruszy o godzinie 13.00 z Placu Narutowicza.

5. Wrocław

Grupa lokalna Amnesty International z Wrocławia zaprasza w czwartek 2 czerwca na happening, w trakcie którego każdy, kto wyrazi swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka sprawi, że symboliczne Drzewo Praw Człowieka zakwitnie w centrum Wrocławia.

Akcja dotyczy problemu ubóstwa i łamania praw człowieka w zanieczyszczonym przez przemysł naftowy regionie Delty Nigru. Happening rozpocznie się o godzinie 12.00 na ul. Oławskiej we Wrocławiu.

Będzie można podpisać się pod petycją lub wysłać pocztówkę z apelem do prezydenta Nigerii o zaangażowanie w oczyszczenie Delty Nigru, wprowadzenie przepisów regulujących działalność korporacji w regionie oraz konsultowanie ich z mieszkańcami.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

2341