Ochrona praw człowieka w wymiarze regionalnym – Amnesty International

Ochrona praw człowieka w wymiarze regionalnym

Amnesty International zaprasza na konferencję organizowaną przez Ośrodek Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, co Kurdowie myślą o niepodległości, czy Egipcjanie mają prawo do Facebooka i za co w Chinach grozi kara śmierci, przyjdź koniecznie!

Konferencja odbędzie się w Krakowie 17 marca 2011 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Sali Refektarz przy ul. Olszewskiego 2.

Początek Konferencji – godzina 9:45

Konferencja podzielona została na trzy panele:

  • Panel 1 (ekspercki) z udziałem zaproszonych gości z Amnesty International, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Panel 2 (studencki): Granice wolności i równego traktowania z perspektywy europejskiej i krajów arabskich
  • Panel 3 (studencki): Prawo do życia jednostek i -prawo do życia- narodów Konferencji towarzyszy pokaz filmu dokumentalnego o uchodźcach pt. -Terroryści z Marsa-, zrealizowany przez dziennikarkę i reporterkę p. Annę Mączkę.

Pokaz, połączony z prelekcją i panelem dyskusyjnym “Świadomość różnic kulturowych a asymilacja. Niewiedza jako źródło uprzedzeń”, odbędzie się w klubie RE przy ul. św. Krzyża 4 o godz. 18:30.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Katar: na miesiąc przed mundialem pracownicy-migranci wciąż są wyzyskiwani, ujawnia raport Amnesty International

2423