Odczaruj Orient – Amnesty International

Odczaruj Orient

Zapraszamy na festiwal "disORIENTit: odczaruj orient", który odbędzie się w dniach 22-27 kwietnia w krakowskiej Galerii Pauza. W ramach festiwalu poruszone zostaną bieżące tematy kulturowo-społeczno-polityczne z obszaru Bliskiego Wschodu.

306000_587386531279097_2812239_nIdea festiwalu nawiązuje do koncepcji palestyńsko-amerykańskiego intelektualisty Edward’a Said’a, a konkretnie jego najgłośniejszego dzieła – “Orientalizmu”. W pracy tej rozprawia się on z funkcjonującym w świecie zachodu wyobrażeniem na temat tzw. “orientu”, którego spuścizną są funkcjonujące do dnia dzisiejszego stereotypy i uprzedzenia.

Program festiwalu został stworzony z myślą o najbardziej aktualnych wydarzeniach na Bliskim Wschodzie. Zaprezentowane zostaną filmy pełnometrażowe i etiudy dokumentalne, a po pokazach odbędą się debaty ze znakomitymi ekspertami zajmującymi się zagadnieniem Bliskiego Wschodu na co dzień.

Dodatkowo, do 28 kwietnia w Galerii Pauza będzie można zobaczyć wystawę Filipa Ćwika – 12 Twarzy, poświęconą syryjskim uchodźcom, które to zagadnienie omówione zostanie szerzej w dniu 22 kwietnia w ramach dyskusji: UCHODŹCY NA BLISKIM WSCHODZIE.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się w załącznikach oraz na Facebooku:

disORIENTit

12 Twarzy

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Polska: „Przyjechaliśmy tu, nie chcieli nas wpuścić”. Romowie z Ukrainy traktowani jak niechciani uchodźcy

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

Powiązany temat

Iran/Turcja: Uciekający z Afganistanu uchodźcy ostrzeliwani i bezprawnie zawracani na granicach

1861