Oddaj głos na Pióro Nadziei 2019! – Amnesty International

Oddaj głos na Pióro Nadziei 2019!

Amnesty International po raz 18 przyzna nagrodę Pióro Nadziei osobie, której praca w ciągu minionych 12 miesięcy przyczyniła się do pozytywnej zmiany w zakresie praw człowieka. Do udziału w konkursie zgłaszać można kandydatury dziennikarzy, blogerów, pisarzy i innych osób pracujących w mediach. Wręczenie nagrody będzie jednym z głównych wydarzeń w ramach obchodów 30-lecia organizacji w Polsce.

„Wręczając nagrodę chcemy docenić osobę, która swoją pracą w mediach, poprzez różne formy – reportaż, wywiad, nagranie – nagłaśnia sprawy ważne i niesie nadzieję na poprawę sytuacji osób, których prawa są łamane” – powiedziała Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce.

Kandydatów i kandydatki do nagrody mogą zgłaszać osoby indywidualne, redakcje, organizacje pozarządowe lub firmy do godziny 23:59 2 lutego br., posługując się zamieszczonym poniżej formularzem.

Osobę, która otrzyma nagrodę wytypuje jury w składzie:

Justyna Kopińska – dziennikarka i autorka, nagrodzona Piórem Nadziei w 2014 roku za reportaż „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”

Anton Ambroziak – dziennikarz i publicysta, związany m.in. z redakcją OKOPress, laureat nagrody Pióro Nadziei w 2018 roku

Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce oraz osoba reprezentująca Radę Programową Stowarzyszenia.

„Tegoroczna nagroda ma też dla nas wyjątkowy wymiar, w związku z tym, że Stowarzyszenie Amnesty International świętuje 30-lecie działalności w Polsce. Planujemy przyznanie dodatkowego wyróżnienia” – podkreśla Draginja Nadaždin.

Nagroda Pióro Nadziei jest wręczana przez Amnesty International od 2002 roku. Statuetkę – przeźroczyste pióro z zatopionym w środku drutem kolczastym, przymocowane do betonowego etui, wykonała agencja FatBaby.

Wyślij zgłoszenie na adres e-mail rzecznik@amnesty.org.pl lub za pomocą formularza poniżej.

Wkrótce więcej informacji o wręczeniu nagrody – dołącz do wydarzenia!>>>

Regulamin nagrody

  Wyślij zgłoszenie do Pióra Nadziei

  Jeśli chcesz, załącz plik z dodatkowymi informacjami

  Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w ramach konkursu "Pióro Nadziei 2019" na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o sile mojego działania oraz sytuacji praw człowieka na świecie. Wiadomości, które od nas otrzymasz, będą dopasowane do Twoich zainteresowań.

  Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
  Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
  Pomagaj wpływać na zmianę prawa
  Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

  Pomóż teraz!

  Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
  46854