Odkryj moc lokalnego aktywizmu- spotkanie sieciujące dla aktywistów i aktywistek – Amnesty International

Odkryj moc lokalnego aktywizmu- spotkanie sieciujące dla aktywistów i aktywistek

Amnesty International zaprasza aktywistki i aktywistów działających na rzecz praw człowieka w swoich lokalnych społecznościach na spotkania sieciujące, które odbędą się wiosną i latem 2019 roku.

Naszym celem jest wsparcie potencjału organizacji oraz grup nieformalnych zrzeszających aktywistów i aktywistki. Jak skutecznie działać na rzecz praw człowieka w tak niesprzyjających okolicznościach? Gdzie szukać wsparcia i sojuszników? Jak zadbać o siebie? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które dziś zadają sobie aktywiści i aktywistki z całej Polski.

PROGRAM SPOTKANIA

6 kwietnia 2019
WARSZTATY, 11.00 – 18.00

  • Wprowadzenie: wzajemne poznanie się, prezentacja projektu i programu spotkania.
  • Albo razem albo wcale – studium przypadku dotyczące walki o liberalizację prawa aborcyjnego w Irlandii – spotkanie z irlandzkimi aktywistkami Sorcha Tunney i Grace Wilentz.
  • Budowa partnerstwa lokalnego na rzecz praw człowieka w Polsce – teoria i praktyka, Magdalena Chustecka (niezależna ekspertka), Grzegorz Stefaniak (stowarzyszenie 9dwunastych, Białystok).
  • Kolacja i wspólne wyjście integracyjne.

7 kwietnia 2019
WARSZTATY, 9.00 – 14.00

  • Wolność zgromadzeń w Polsce – standardy międzynarodowe a realia lokalne: uczestnictwo w zgromadzeniach, organizacja zgromadzeń i reakcja organów ścigania – Agnieszka Dąbrowiecka, Amnesty International.
  • Przed czerwcowym spotkaniem: plany, oczekiwania i potrzeby – Natalia Sarata.
  • Pożegnalny posiłek.

SPOTKANIE SIECIUJĄCE 15 – 16 CZERWCA 2019 ROKU

Drugie spotkanie sieciujące poświęcone będzie zrównoważonemu aktywizmowi. Jego program doprecyzujemy po konsultacjach z uczestnikami i uczestniczkami pierwszego spotkania sieciującego. Proponujemy pracę w następujących obszarach:

  • zrównoważony aktywizm;
  • strategia radzenia sobie z hejtem;
  • budowanie przyjaznego środowiska pracy.

KOGO ZAPRASZAMY?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy aktywistki i aktywistów z całej Polski, którzy działają na rzecz praw człowieka (prawa kobiet, prawa społeczności LGBTI, przeciwdziałanie dyskryminacji, edukacja antydyskryminacyjna etc.) w swoich lokalnych społecznościach. Osoby te mogą reprezentować organizacje pozarządowe, spółdzielnie oraz grupy nieformalne. W pierwszej kolejności rozpatrywać będziemy zgłoszenia aktywistów i aktywistek z miejscowości poniżej 200 000 mieszkańców. Do udziału w warsztatach zaprosimy maksymalnie 30 osób.

WARUNKI UCZESTNICTWA I REKRUTACJA

Zgłaszając się do udziału w spotkaniach sieciujących, osoby uczestniczące deklarują pełną obecność na obu spotkaniach sieciujących w dniach 6-7 kwietnia oraz 15-16 czerwca 2019 roku. Udział w panelu dyskusyjnym 5 kwietnia 2019 roku nie jest obowiązkowy.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 22 marca 2019 roku. Formularz znajduje się tutaj>>>

KOSZTY DOJAZDU, NOCLEGU I WYŻYWIENIA

Osobom uczestniczącym w spotkaniach sieciujących zapewniamy nocleg, pełne wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu do Warszawy środkami transportu zbiorowego (autobusy, pociągi IC, TLK i Polregio) z/na szkolenie.

W razie pytań/wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Aleksandrą Ziółkowską, koordynatorką projektu: aleksandra.ziolkowska@amnesty.org.pl

O PROJEKCIE

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Aktywizm i edukacja – rozwój i wzmocnienie środowisk działających na rzecz praw człowieka” finansowanego ze środków Fundacji Stefana Batorego.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Poszukujemy osoby na stanowisko Specjalisty_Specjalistki ds. Komunikacji treści edukacyjnych

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

23145