Panczenlama kończy 18 lat – Amnesty International

Panczenlama kończy 18 lat

25 kwietnia 2007 r. Gendun Czokji Nima – chłopiec, który w wieku 6 lat został uprowadzony przez władze Chińskiej Republiki Ludowej, kończy 18 lat. 17 maja minie 12 lat odkąd widziano go po raz ostatni w rodzinnej wiosce, Lhari w Tybecie. Wraz z nim zniknęli jego rodzice. Od tego czasu władze konsekwentnie odmawiają komukolwiek dostępu do informacji na jego temat, a także dostępu niezależnych obserwatorów. Dotychczas zasłaniając się tłumaczeniem, że jego rodzice -nie życzą sobie rozgłosu-. O umożliwienie dostępu do chłopca apelowało wiele rządów, ONZ, organizacje międzyrządowe i międzynarodowe organizacje praw człowieka. Jak dotąd bezskutecznie.

Gendun Czokji Nima -zniknął- z rodzinnej wnioski, po tym jak przebywający na uchodźstwie Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków rozpoznał w chłopcu następcę Panczenlamy, drugiego co do ważności zwierzchnika buddyzmu tybetańskiego.

Dowiedz się więcej, dołącz do kampanii na rzecz Panczenlamy: www.panczenlama.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

3898