Pasażer też człowiek – prof. Marek Safjan – Newsweek – Amnesty International

Pasażer też człowiek – prof. Marek Safjan – Newsweek

Po 11 września 2001 roku kilka razy groziły nam podobne zamachy. Chociażby 5 stycznia 2003 roku, kiedy porywacz sportowego samolotu krążył nad dzielnicą bankową we Frankfurcie nad Menem, grożąc uderzeniem w wieżowiec Europejskiego Banku Centralnego. Na szczęście ani wtedy, ani w pozostałych podobnych przypadkach do tragedii nie doszło. Na porządku dziennym staje jednak pytanie, czy i jakimi środkami społeczeństwo może bronić się przed tego rodzaju zagrożeniem.
W wielu państwach po zamachach na World Trade Center wprowadzono bogate instrumentarium ostrych środków prewencyjnych. Z pokorą przyjmujemy dzisiaj szczegółowe kontrole na lotniskach, zdejmujemy paski od spodni, przechodzimy w skarpetkach przez liczne bramki. Czy mamy jednak świadomość, że wchodząc na pokład samolotu, wyrażamy być może zgodę na to, że zostanie on prewencyjnie zestrzelony w wypadku porwania- Czytaj dalej – prof. Marek Safjan – Newsweek

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3387