Patronat dla książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji” – Amnesty International

Patronat dla książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”

Amnesty International Polska przyznało patronat książce „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”, autorstwa Agnieszki Rostkowskiej. Książka wydana jest nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Na stronie wydawnictwa czytamy: „Agnieszka Rostkowska, korespondentka polskich mediów w Turcji, rusza w drogę, by opisać zmiany zachodzące nad Bosforem. Portretuje mieszkańców Nowej Turcji, zarówno tych, którzy oddychają w niej pełną piersią, jak i tych, którzy duszą się od gazu łzawiącego. Wyjaśnia, co kryje się za spektakularną przebudową Stambułu, i docieka, dlaczego na południowy wschód kraju wciąż powracają czołgi. Tak powstał uniwersalny reportaż o tym, że nadzieja i wolność nigdy nie giną – tylko zmieniają miejsce zamieszkania”.

Aleksandra Zielińska z Amnesty International Polska dodaje: „Amnesty International udokumentowała w Turcji ograniczanie wolności słowa i zgromadzeń, nadużycia siły, a także tortury i inne formy złego traktowania. Rząd turecki łamie prawa człowieka swoich obywateli. Książka Agnieszki Rostkowskiej w obrazowy sposób pokazuje, jak polityka wpływa na życie zwykłych ludzi. Możemy poznać osobiste historie Turków i Turczynek, którzy nie chcą być jedynie statystykami w raportach. Pragną zostać usłyszani. Dlatego też Amnesty International objęła książkę patronatem, aby oddać głos osobom, które na co dzień zmagają się z rzeczywistością rządów Edogana”.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa>>>

9. listopada na Facebooku Amnesty International Polska organizujemy konkurs, w którym rozdamy 5 egzemplarzy książki: https://www.facebook.com/amnestypolska

Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w celu przeprowadzenia konkursu dotyczącego książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”, na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl”.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
90271