Pióro Nadziei 2011 – Amnesty International

Pióro Nadziei 2011

Jeszcze tylko przez kilka dni można nadsyłać zgłoszenia do nagrody dziennikarskiej "Pióro Nadziei 2011". Spośród nich zostanie wybrany najlepszy artykuł o tematyce praw człowieka opublikowany w polskiej prasie między 1 maja 2010 a 30 kwietnia 2011.

Amnesty International, organizacja działająca od 50 lat na rzecz zapobiegania naruszeniom praw człowieka, wybierze najlepszy tekst o tematyce praw człowieka w Polsce i przyzna nagrodę dziennikarską Amnesty International “Pióro Nadziei”.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy i autorki tekstów opublikowanych w języku polskim w prasie lub Internecie pomiędzy 1 maja 2010 a 30 kwietnia 2011. Teksty mogą być zgłaszane przez redakcje, dziennikarzy i dziennikarki, osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe.

Nagroda dziennikarska Amnesty International za najlepszy tekst o prawach człowieka zostanie przyznana po raz 10. Będzie to wyjątkowy jubileusz, gdyż w tym roku Amnesty International na całym świecie będzie obchodzić również 50. lecie powstania.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie tekstu poświęconego tematyce praw człowieka do 30 czerwca 2011 roku. Decyduje data dotarcia tekstu pod wskazany poniżej adres pocztowy lub e-mail.

Artykuły należy przesyłać w wersji pisemnej lub elektronicznej na adres:

Stowarzyszenie Amnesty International
ul. Piękna 66a lok. 2
00-672 Warszawa
e-mail: aleksandra.minkiewicz@amnesty.org.pl z dopiskiem “Pióro Nadziei”.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Powiązany temat

Izrael/OTP: Rośnie liczba bezprawnych zabójstw i innych przestępstw. Apartheid Izraela wobec Palestyńczyków musi się skończyć

2313