Piknik Wolności – świętuj razem z nami! – Amnesty International

Piknik Wolności – świętuj razem z nami!

Dlatego też serdecznie zapraszamy do świętowanie tej wyjątkowej rocznicy razem z nami.
6 czerwca, na terenie warszawianki będziemy prezetować Amnesty International. Jest to wyjątkowa okazja do prześledzenia działać Stowarzyszenia, tego jakie były początki Amensty International Polska i jak, wspólnie z powiększajacym się z roku na rok gronem członków i sympatyków Stowarzyszenie się rozwijało.

Dwadzieścia lat temu odbyły się w Polsce obrady Okrągłego Stołu, które zapoczątkowały przemiany demokratyczne w Polsce i w pozostałych państwach komunistycznych. Przełom roku 1989 i lata następne zmieniły polską i światową rzeczywistość oraz umożliwiły budowę społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwa otwartego na dialog i opartego na zaangażowaniu oraz wspólnym działaniu na rzecz zmian w państwach, w których do tej pory nie było to możliwe. Przemiany te przyczyniły się także do lepszego przestrzegania praw człowieka i umożliwiły swobodne domaganie się ich respektowania. Dla Amnesty International to szczególna data, gdyż właśnie dzięki tym przemianom możemy działać w wolnej Polsce, na rzecz wolności innych.
Początki działalności Amnesty International w Polsce były możliwe właśnie dzięki zmianom zapoczątkowanym w trakcie obrad Okrągłego Stołu. Z kraju, który był przedmiotem zainteresowania i walki społeczności międzynarodowej o przestrzeganie praw obywatelskich, staliśmy się pełnoprawnym członkiem tej społeczności i razem z nią rozpoczęliśmy walkę o prawa człowieka w innych państwach. Od tej chwili również na nas spoczywa odpowiedzialność za poszanowanie praw człowieka na całym świecie.
6 czerwca 2009 na terenie Stadionu Warszawianka będzie można poznać bliżej sekrety początków działalności Amnesty International w Polsce i prześledzić dalsze jej działania na rzecz praw człowieka. Punktem kulminacyjnym Pikniku Wolności będzie koedukacyjny mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Amnesty International Polska a reprezentacją Międzynarodowego Sekretariatu Amnesty International, mającego swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii.
Zapraszamy na: warsztaty, podczas których będzie można dowiedziec się więcej o prawach człowieka, warsztaty robienia ekologicznych piłek i portfeli, naukę tańca brzucha, pokaz samby brazylijskiej, bieg terenowy dla dzieci, malowanie toreb i wiele innych atrakcji!
6 czerwca, Warszawianka, ul. Piaseczyńska 71.
Startujemy o godz. 13.00, mecz o godz. 15.00!

Szczegółowy plan imprezy juz wkrótce!
Więcej infromacji udziela:
Agnieszka Krzyżakagnieszka.krzyzak@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3124