PILNA AKCJA: Okaż wsparcie wietnamskiej obrończyni praw człowieka – Amnesty International

PILNA AKCJA: Okaż wsparcie wietnamskiej obrończyni praw człowieka

Do Thi Minh Hanh została aresztowana w 2010 roku za rozdawanie ulotek domagających się przestrzegania praw pracowniczych. Skazano ją na 7 lat więzienia na mocy przepisów kodeksu karnego mówiących o karach za działalność dążącą do "obalenie władz" i "rozpowszechnianie propagandy" przeciwko władzom. W więzieniu działaczka była wielokrotnie bita.
Jak wynika z raportu Amnesty International Uciszone głosy: więźniowie sumienia w Wietnamie, na przestrzeni ostatnich lat setki pokojowych działaczy zostało skazanych na podstawie powyższych przepisów. Byli to zarówno działacze walczący o prawa pracownicze czy prawo do ziemi, jak i osoby nawołujące do reform demokratycznych czy blogerzy. Członkowie różnych grup religijnych także stali się celem ataków.
Amnesty International od początku 2012 roku udokumentowała 65 takich przypadków, w 20 z nich procesy nie spełniały standardów rzetelności, w tym zasady domniemania niewinności. W 2010 roku odnotowano 4 przypadki, gdzie oficjalnie przygotowanie treści wyroku zajęło sędziemu 15 minut, a jego odczytanie 45 minut, co pokazuje, że procesy miały charakter pokazowy.
Wesprzyj niesłusznie uwięzioną obrończynię praw człowieka Do Thi Minh Hanh. Napisz do niej list solidarnościowy:
Przykładowy tekst:
"Podziwiam Twoją siłę i odwagę w walce na rzecz praw człowieka. Uważam, że nikt nie powinien być więziony za pokojowe korzystanie z wolności wypowiedzi."
"I admire your strenght and courage to fight for human rights. I believe no one should be imprisoned for exercising peacefully his freedom of expression."
Adres:
Do Thi Minh Hanh
Phan trai 3,
nha tu Thanh Xuan,
huyen Thanh Oai,
Ha Noi. Vietnam

Przeczytajcie też rozmowę mamy Do Thi Mihn Hanh w "Dużym Formacie" >>> Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

1635