Planowana wizyta Sekretarza Generalnego AI w Pakistanie – Amnesty International

Planowana wizyta Sekretarza Generalnego AI w Pakistanie

W pierwszej kolejności Irene Khan odwiedzi Peszawar, gdzie w obozach dla uchodźców spotka się ofiarami łamania praw człowieka w Afganistanie i podejmie konsultacje z afgańskimi organizacjami praw człowieka. Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, 10 grudnia, spędzi w Peszawar, w geście solidarności z ofiarami nadużyć.

Następnie Irene Khan uda się do Islamabadu, gdzie spotka się z przedstawicielami ONZ, organizacji międzynarodowych i pozarządowych, by promować program ochrony praw człowieka w Afganistanie. W prowadzeniu tych rozmów cenne będzie doświadczenie nabyte w pierwszej części odbywanej misji. Irene Khan spotka się także z przedstawicielami władz Pakistanu, w tym z prezydentem Musharrafem, z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego i z pakistańską Komisją Praw Człowieka.

Ostatnim etapem misji będzie Karaczi, gdzie delegacja spotka się z organizacjami pozarządowymi i przedstawicielami społeczności cywilnej, a także weźmie udział w akcjach organizowanych przez pakistańską sekcję AI.

Więcej informacji i możliwość uzyskania wywiadu z Irene Khan za pośrednictwem rzecznika prasowego misji AI w Pakistanie: Kamal Samari, tel. +44 (0)7778 472126.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5236