Podręcznik “Razem przeciwko torturom” – Amnesty International

Podręcznik “Razem przeciwko torturom”

Pobierz lub zamów podręcznik Amnesty International "Razem przeciwko torturom" - praktyczne narzędzie do pracy z grupą.

W 2014 roku Amnesty International zgromadziła grupę młodych aktywistów i aktywistek z całego świata, aby stworzyć materiał edukacyjny na temat praw człowieka, w celu wspierania wysiłków kampanii na rzecz zaprzestania stosowania tortur. Przewodnik został opracowany, aby wspierać młodych ludzi w zdobywaniu umiejętności prowadzenia edukacji rówieśniczej, w celu zwiększenia ich wiedzy i zrozumienia zjawiska stosowania tortur na świecie. Opracowanie przewodnika bazowało na aktywnym uczestnictwie młodych ludzi zaangażowanych w proces jego tworzenia.

Materiały projektu “Razem przeciwko Torturom” zostały opracowane przez młodych aktywistów i aktywistki Amnesty International oraz opublikowane jako źródło internetowe w maju 2014 roku. Na międzynarodowej stronie internetowej projektu www.empoweragainsttorture.net, poza informacją o aktywistach i aktywistkach zaangażowanych w jego tworzenie, można znaleźć scenariusze warsztatów, linki do źródeł i innych materiałów, wskazówki jak udoskonalić i dostosować warsztaty do różnych kontekstów pracy oraz przestrzeń na wymianę refleksji i doświadczeń.

Niniejszy podręcznik został stworzony na bazie zasobów internetowych. W zamierzeniu ma być prostym w użyciu, łatwym w dostosowywaniu do określonego kontekstu i potrzeb grupy, praktycznym narzędziem pracy z młodymi ludźmi. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania osób w działania kampanii Stop Torturom, prowadzonej przez Amnesty International w latach 2014-2016.

Zapraszamy do pobierania podręcznika lub zamawiania jego wersji drukowanej poprzez formularz>>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

1024