Podsumowanie Maratonu Pisania Listów “Solidarni z Ukrainą” – Amnesty International

Podsumowanie Maratonu Pisania Listów “Solidarni z Ukrainą”

W celu wezwania ukraińskich władz do zaprzestania fali brutalnej przemocy i obrony pokojowych demonstrantów ogłosiliśmy Maraton Pisania Listów. Nasz apel, wzywający do przeprowadzenia niezależnych i skutecznych śledztw oraz ukarania winnych zabójstw, tortur i innych naruszeń praw człowieka, spotkał się z niezwykłą, żywiołową reakcją sympatyków Amnesty w całym kraju.
W przeciągu dwóch dni przyłączyły się do nas 44 miejsca w całej Polsce oraz jedno w Dublinie w Irlandii. Do tej pory w 29 miejscach napisaliśmy 4141 listów. Jedna szkoła napisała rekordową liczbę 1311 listów. W niektórych miejscach listy wciąż są pisane. Jednocześnie 12 000 przekroczyła liczba podpisów pod petycją Wolność demonstracji na Ukrainie!
– Nasz Maraton cieszył się wielkim zainteresowaniem różnych środowisk – od uczniów i studentów po urzędników i polskich polityków. To ogromny sukces, który pokazuje, że w momentach kryzysu Polacy potrafią się zmobilizować i ponad podziałami walczyć o prawa człowieka – powiedziała Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska. – Równolegle z Maratonem dochodziły do nas optymistyczne wieści z Ukrainy – przerwano przemoc i cofnięto niezgodne z prawami człowieka przepisy. Nasze wezwanie do rozliczenia winnych porwań, tortur i śmierci pozostaje jednak aktualne. Więcej o naszej kampanii i stanowisku Amnesty International na temat sytuacji na Ukrainie >>>Pilne Akcje w obronie osób, których prawa zostały złamane >>>Wydarzenie na FB >>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
1602