Pokaż swój głos! – Amnesty International

Pokaż swój głos!

Amnesty International startuje z akcją „Pokaż swój głos”. Dzięki specjalnym gifom chcemy uczynić język migowy językiem wolności.

U źródeł powstania języka migowego leży determinacja osób głuchych, aby pomimo przeszkód dzielić się myślami i emocjami i komunikować między sobą i z resztą świata.

Ludziom promującym wolność coraz trudniej dziś wyrazić siebie – bez względu na to, czy powodem jest kontrola Internetu, obojętność mediów społecznościowych, fake newsy czy autorytarne reżimy. Media społecznościowe, jak Instagram czy Facebook są jak społeczeństwa, w których żyjemy. Są ustawione na „tryb cichy” kiedy mowa o wolności.

GIF-y działają zarówno jako medium do wyrażania opinii w mediach społecznościowych, jak i tutoriale języka migowego. Mamy nadzieję, że GIF-y przyciągną uwagę i skłonią ludzi do działania.

W stworzonych gifach informujemy o ważnych sprawach, o historiach osób, których prawa zostały złamane. Działając razem możemy przyczynić się do poprawy ich sytuacji. Dlatego rozpoczynamy akcję „Pokaż swój głos” w trakcie „Maratonu Pisania Listów”, globalnej akcji Amnesty, która trwa do 10 grudnia w 600 miejscach w całym kraju. Wszystkie gify będzie można znaleźć na specjalnej stronie pokazswojglos.amnesty.org.pl.

Poprzez naszą akcję w mediach społecznościowych chcemy pokazać, że żadna bariera nie może zatrzymać przekazu o wolności. Dzięki tym krótkim filmom sprawimy, że cisza stanie się naszą siłą,

powiedziała Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International Polska.

W kampanię zaangażowały się osoby, dla których wolność ma szczególne znaczenie. Są wśród nich: Aga Osytek z Deaf Respect wraz z 20 osobami głuchymi z różnych organizacji, Iwona Cichosz, Natalia Przybysz, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Szymielewicz, Marcin Bosak, Andrzej Grabowski, Jacek Żakowski, Magdalena Środa i Draginja Nadażdin. Już niedługo gify z różnymi hasłami i osobami będą pojawiać się w mediach społecznościowych.

Każdy z nas może się zaangażować i działać – wysłać tweeta, napisać list, apelować do władz. Możemy też migać i pokazać swój głos.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Wolność dla Nasrin z Iranu!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Turcja: Sprawiedliwość zwycięża – wyroki skazujące czterech obrońców praw człowieka uchylone

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

15013