Pokazy filmu ?Poza prawem. Echa z Guantánamo? i spotkania z udziałem Moazzama Begga i Andy?ego Worthingtona – Amnesty International

Pokazy filmu ?Poza prawem. Echa z Guantánamo? i spotkania z udziałem Moazzama Begga i Andy?ego Worthingtona

Film został wyreżyserowany przez Andy-ego Worthingtona we współpracy z Polly Nash.
tutaj możecie obejrzeć trailer filmu: Poza prawem. Echa z Guantanamo- Film jest oparty między innymi na wywiadach z byłymi więźniami: Moazzamem Beggiem i Omarem Deghayes, prawnikami więźniów: Clive-em Staffordem Smith, dyrektorem Reprive i Tomem Wilnerem, który był doradcą więźniów z Guantánamo w procesie przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych, oraz dziennikarzem i pisarzem Andy Worthingtonem.
Koncentrując się na historiach trzech więźniów – Shakera Aamer (który jest wciąż przetrzymywany) oraz Binyam Mohameda i Omar Deghayes, film jest poważną naganną dla ludzi, którzy wciąż uważają, że w Guantánamo byli przetrzymywani -najgorsi z najgorszych-, a administracja Busha była usprawiedliwiona odpowiadając na ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku tzw. -wojną z terroryzmem-, która polegała na przetrzymywaniu ludzi ani jako więźniów wojennych chronionych Konwencją Genewską, ani jako podejrzanych przestępców z prawem do procesu sądowego, ale jako -wrogich bojowników- bez żadnych praw.
Pokazy filmu, jak i sama wizyta Moazzama Begga i Andy-ego Worthingtiona w Polsce zostały zorganizowane przez Annę Minkiewicz we współpracy z Le Monde Diplomatique i wsparciem ze strony Amnesty International Polska.

Wizyta Moazzama Begga i Andy-ego Worthingtona w Polsce jest doskonałą okazją do ożywienia debaty publicznej na temat zaangażowania rządu Polski w prowadzenie tajnych więzień CIA na terenie RP. 20 stycznia br. Abu Zubaida, uważany za jednego z tzw. -high-value detainee- otrzymał status pokrzywdzonego w śledztwie prowadzonym przez Prokuratora Generalnego w związku z istnieniem tajnego więzienia w Starych Kiejkutach, niedaleko Szyman. W październiku ubiegłego roku status ofiary w tym samym śledztwie otrzymał Abd al-Rahim al-Nashiri, również uważany za -high-value detainee-.
–         Wtorek 1 luty, godz. 20:00 Warszawa
Pokaz filmu i dyskusja z udziałem Moazzama Begga, Andy-ego Worthingtona i Draginji Nadażdin, Dyrektorki Amnesty International
Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 1 (Plac Bankowy, metro -Ratusz-), Warszawa
Partner: międzynarodowy kolektyw Globale (Berlin-Montevideo-Warszawa)
–         Środa 2 luty, godz. 18:00 Łódź
Pokaz filmu i dyskusja z udziałem Moazzama Begga, Andy-ego Worthingtona i Wojciecha Makowskiego z Amnesty International
Kino studyjne -Kinematograf-, Pl. Zwycięstwa 1, Łódź
Partner: Krytyka Polityczna

–         Czwartek 3 luty, godz. 20:00 Poznań
Pokaz filmu i dyskusja z udziałem Andy-ego Worthingtona i Draginji Nadażdin, Dyrektorki Amnesty International
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, Poznań

–         Piątek 4 luty, godz. 18:00, Wrocław
Pokaz filmu i dyskusja z udziałem Andy-ego Worthingtona i Józefa Piniora, byłego euro parlamentarzysty prowadzącego śledztwo w sprawie zaangażowania UE w program przekazań i tajnych więzień CIA.
Kino Warszawa, ul. Piłsudskiego 64, Wrocław.
Partner: Kolektyw Falanster we współpracy z Odra Film Institution oraz Amnesty International Wrocław.
–         Sobota 5 luty, godz. 20:00 Kraków
Pokaz filmu i dyskusja z udziałem Andy-ego Worthingtona, Anny Minkiewicz i Wojciecha Makowskiego z Amnesty International
Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8, Kraków. Partner: Fundacja Cyrk Edison

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

NIE dla rozlewu krwi w Iranie

2467