Polska: Amnesty International nie ustąpi w walce o prawa człowieka – Amnesty International

Polska: Amnesty International nie ustąpi w walce o prawa człowieka

W odpowiedzi na wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w Polsce, Nils Muižnieks, dyrektor Amnesty International ds. Europy, powiedział:

„Mimo wrogiej atmosfery, pozostajemy nieugięci w naszym postanowieniu, aby stawać ramię w ramię z osobami i grupami narażonymi na naruszenia praw człowieka oraz przeciwstawiać się pogarszającej się sytuacji praw człowieka w Polsce w czasie prezydentury Andrzeja Dudy” – powiedział Nils Muižnieks, dyrektor Amnesty International ds. Europy

„Nie uciszą nas ci, którzy próbują stłumić krytyczne głosy i tworzą atmosferę strachu. Będziemy nadal sprzeciwiać się próbom wywołania wrogości wobec społeczności LGBTI, uchodźców i migrantów”.

„Będziemy nadal podnosić głos, żądając dostępu do bezpiecznej aborcji i edukacji seksualnej, tak aby kobiety mogły podejmować decyzje w zakresie swojego zdrowia, w kraju, w którym prawa seksualne i reprodukcyjne i tak są już bardzo ograniczone”.

„Będziemy nadal stawać w obronie sądownictwa i przeciwko atakom rządu na sędziów i prokuratorów, którzy sprzeciwiają się ograniczeniom ich praw i wolności”.

„Będziemy nadal sprzeciwiać się homofobicznej i transfobicznej propagandzie oraz absurdalnej narracji, zgodnie z którą wybór własnej drogi życiowej to „ideologia”, która zagraża polskiej tożsamości.

„Praca organizacji broniących praw człowieka w Polsce jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a my jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, by trwać w tej walce”.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

74143