Polska: Cios dla praw reprodukcyjnych – mroczny czas dla kobiet w Polsce – Amnesty International

Polska: Cios dla praw reprodukcyjnych – mroczny czas dla kobiet w Polsce

W reakcji na opublikowanie w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającego niekonstytucyjność przepisów przewidujących dostęp do aborcji w przypadku podejrzenia „ciężkiej i nieodwracalnej wady płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu płodu”, Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, powiedziała:

Ciężki czas przed kobietami i dziewczętami w Polsce. To szkodliwe orzeczenie uderza w prawa seksualne i reprodukcyjne osób w ciąży i zagraża ich zdrowiu.

Ten niebezpieczny krok jest kolejnym ze skoordynowanych i systematycznych ataków na prawa kobiet dokonywanych przez sprawujących władzę w Polsce. Zakazy na poziomie prawa nie powodują, że aborcji się nie wykonuje, ani zmniejsza liczby dokonanych aborcji. Zamiast tego, uderzają w prawa kobiet i zagrażają ich życiu i zdrowiu, uniemożliwiając bezpieczną, legalną aborcję, odbierając im dostęp do opieki aborcyjnej, której potrzebują, i do której mają prawo.

Solidaryzujemy się z kobietami i dziewczętami w Polsce i podzielamy ich oburzenie tą okrutną decyzją.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

101718