“Poslij im wolność” – V Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 11-12.12.2004 – Amnesty International

“Poslij im wolność” – V Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 11-12.12.2004

Do polskiej inicjatywy dołączyły się w tym roku już ponad 32 kraje ze wszystkich kontynentów. W Polsce będziemy pisać listy w ponad 20 miastach.

Celem akcji jest napisanie jak największej liczby listów w oparciu o sprawdzone, najbardziej aktualne przypadki naruszania podstawowych praw człowieka. Listy te, zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie.

W tym roku będziemy pisać w sprawie m.in. tybetańskiego mnicha oczekującego na egzekucję w chińskim więzieniu, kolumbijskiej dziennikarki walczącej o wolność słowa, gwatemalskiej posłanki ujawniającej korupcję w armii, rosyjskiego obrońcy praw człowieka, uchodźców z Korei Północnej, dziennikarza z Meksyku, prawniczki z Peru, baptystów z Tadżykistanu oraz pracowników ośrodka dla ofiar tortur z Hondurasu.

Na stronie www.amnesty.org.pl/maraton dostępne będą wszystkie przypadki osób, w obronie których będzie można napisać list. Przez całą dobę strona maratonu będzie uaktualniana, rejestrowana będzie liczba listów napisanych przez poszczególne grupy lokalne, dostępne będą czaty internetowy, gdzie będzie można porozmawiać z piszącymi listy w innych krajach. Znajdzie się tam także Blog Maratonowy dokumentujący przebieg akcji.

Listy od samego początku istnienia Amnesty International są jej najważniejszym orężem w walce o prawa człowieka. Najistotniejsza jest ich skuteczność; w przypadku Pilnych Akcji (listów wysyłanych natychmiast po otrzymaniu potwierdzonych informacji o naruszeniu fundamentalnych praw człowieka); udaje się pomóc w co trzeciej sprawie. Nasza akcja daje szansę zwykłym ludziom, aby w prosty sposób pomogli konkretnej osobie, nawet jeżeli znajduje się ona po drugiej stronie kuli ziemskiej.

W zeszłym roku na całym świecie napisaliśmy prawie 30 tysięcy listów!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4558