Sieć Edukacji Praw Człowieka Amnesty International to grupa ludzi zaangażowanych w budowanie kultury praw człowieka w Polsce. Sieć tworzą zarówno nauczycielki i nauczyciele, jak i edukatorzy i edukatorki działający w edukacji pozaformalnej. Członkowie i członkinie sieci angażują się w jej działania na zasadzie wolontariatu.
Sieć zapewnia przestrzeń do nauki w obszarze edukacji praw człowieka, dzielenia się doświadczeniem i wsparciem. Swoją pracą staramy się kształtować postawy, rozwijać wiedzę i umiejętności umożliwiające skuteczną obronę praw naszych i innych ludzi. Przez lata nauczyliśmy się, że budowanie wspólnoty wokół edukacji praw człowieka jest równie ważne, jak sama edukacja, a w dobie kurczącej się przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego jest kluczowe, aby umożliwić ludziom działania edukacyjne pomimo niesprzyjających okoliczności.
Ponieważ nasza sieć w ostatnich latach uległa znacznym przemianom, powiększyła się i zróżnicowała, potrzebujemy spojrzenia z zewnątrz, aby usystematyzować naszą wiedzę o potrzebach członków i członkiń oraz wyznaczyć takie kierunki rozwoju, tak aby sieć była adekwatną odpowiedzią na wyzwania związane z edukacją praw człowieka w Polsce.
Zadania osoby przeprowadzającej diagnozę:
- zbadanie wiedzy osób działających w sieci na temat różnych możliwości zaangażowania oferowanych przez Stowarzyszena oraz diagnoza, w jaki sposób osoby korzystają z tych możliwości.
- określenie głównych potrzeb osób działających w sieci edukacji praw człowieka;
- zidentyfikowanie barier utrudniających rozwój w sieci oraz potencjałów sprzyjających mu;
- zaproponowanie rekomendacji dotyczących rozwoju sieci.
Oczekiwania:
- Udokumentowane doświadczenie badawcze;
- Znajomość problematyki III sektora i edukacji prawoczłowieczej;
- Znajomość systemu edukacji w Polsce.
Oferujemy:
- Zatrudnienie w ramach umowy zlecenie (2500 zł brutto);
- Współpracę z prestiżowąorganizacją międzynarodową;
- Zadanie, które będzie mieć realne przełożenie na wzmacnianie postaw prawoczłowieczych, obronę praw człowieka i budowanie bardziej przyjaznego i sprawiedliwego świata.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego za pomocą poniższego formularza. Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2021 r. Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami/kandydatkami.
Informacje na temat oferowanego stanowiska pracy są udzielane wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: rekrutacja@amnesty.org.pl.