Poszukujemy badacza/badaczki do przeprowadzenia diagnozy sieci edukacji praw człowieka Stowarzyszenia Amnesty International – Amnesty International

Poszukujemy badacza/badaczki do przeprowadzenia diagnozy sieci edukacji praw człowieka Stowarzyszenia Amnesty International

Sieć Edukacji Praw Człowieka Amnesty International to grupa ludzi zaangażowanych w budowanie kultury praw człowieka w Polsce. Sieć tworzą zarówno nauczycielki i nauczyciele, jak i edukatorzy i edukatorki działający w edukacji pozaformalnej. Członkowie i członkinie sieci angażują się w jej działania na zasadzie wolontariatu.

Sieć zapewnia przestrzeń do nauki w obszarze edukacji praw człowieka, dzielenia się doświadczeniem i wsparciem. Swoją pracą staramy się kształtować postawy, rozwijać wiedzę i umiejętności umożliwiające skuteczną obronę praw naszych i innych ludzi. Przez lata nauczyliśmy się, że budowanie wspólnoty wokół edukacji praw człowieka jest równie ważne, jak sama edukacja, a w dobie kurczącej się przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego jest kluczowe, aby umożliwić ludziom działania edukacyjne pomimo niesprzyjających okoliczności.

Ponieważ nasza sieć w ostatnich latach uległa znacznym przemianom, powiększyła się i zróżnicowała, potrzebujemy spojrzenia z zewnątrz, aby usystematyzować naszą wiedzę o potrzebach członków i członkiń oraz wyznaczyć takie kierunki rozwoju, tak aby sieć była adekwatną odpowiedzią na wyzwania związane z edukacją praw człowieka w Polsce.

Zadania osoby przeprowadzającej diagnozę:

 • zbadanie wiedzy osób działających w sieci na temat różnych możliwości zaangażowania oferowanych przez Stowarzyszena oraz diagnoza, w jaki sposób osoby korzystają z tych możliwości.
 • określenie głównych potrzeb osób działających w sieci edukacji praw człowieka;
 • zidentyfikowanie barier utrudniających rozwój w sieci oraz potencjałów sprzyjających mu;
 • zaproponowanie rekomendacji dotyczących rozwoju sieci.

Oczekiwania:

 • Udokumentowane doświadczenie badawcze;
 • Znajomość problematyki III sektora i edukacji prawoczłowieczej;
 • Znajomość systemu edukacji w Polsce.

Oferujemy:

 • Zatrudnienie w ramach umowy zlecenie (2500 zł brutto);
 • Współpracę z prestiżowąorganizacją międzynarodową;
 • Zadanie, które będzie mieć realne przełożenie na wzmacnianie postaw prawoczłowieczych, obronę praw człowieka i budowanie bardziej przyjaznego i sprawiedliwego świata.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego za pomocą poniższego formularza. Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2021 r. Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

Informacje na temat oferowanego stanowiska pracy są udzielane wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: rekrutacja@amnesty.org.pl.

  FORMULARZ APLIKACYJNY

  Poniżej dodaj swoje CV:


  Jeśli jest wymagany - dodaj swój list motywacyjny:


  Jeśli jest wymagany - dodaj inny dokument:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Amnesty International w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji. Dane będziemy przetwarzać do 30 dni na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016). Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

  Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
  Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
  Pomagaj wpływać na zmianę prawa
  Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

  Działaj teraz!

  Apel w obronie polskiej szkoły

  99166