“Poza prawem: Echa z Guantánamo” – pokaz filmu – Amnesty International

“Poza prawem: Echa z Guantánamo” – pokaz filmu

Lubelska grupa Amnesty International zaprasza na pokaz filmu pt. "Poza prawem: Echa z Guantanamo" / "Outside the Law: Stories from Guantanamo".

“Poza prawem: Echa z Guantanamo” / “Outside the Law: Stories from Guantanamo” (Wlk. Bryt. 2009)

Reżyseria: Polly Nash, Andy Worthington

Czas: 74 min

Gdzie: Kawiarnio – Księgarnia “Spółdzielnia” Ul. Peowiaków 11, Lublin

7deb787731Kiedy: 29.04.2011r., godz. 18:00

Koncentrując się na historiach trzech więźniów – Shakera Aamer (który jest wciąż przetrzymywany) oraz Binyam Mohameda i Omar Deghayes, film jest poważną naganną dla ludzi, którzy wciąż uważają, że w Guantánamo byli przetrzymywani -najgorsi z najgorszych-, a administracja Busha była usprawiedliwiona odpowiadając na ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku tzw. “wojną z terroryzmem”, która polegała na przetrzymywaniu ludzi ani jako więźniów wojennych chronionych Konwencją Genewską, ani jako podejrzanych przestępców z prawem do procesu sądowego, ale jako -wrogich bojowników- bez żadnych praw.

Podczas seansu zbierane będą podpisy pod petycją do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, wzywające do poinformowania opinii publicznej o zakresie i metodach śledztwa w sprawie istnienia tajnych więzień CIA w Polsce prowadzonego od dwóch lat przez polską prokuraturę, a także, gdy zostanie ono zakończone. Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

wstęp wolny

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2366