Poznaj aktywistów i aktywistki grup lokalnych Amnesty International – Ola Broda – Amnesty International

Poznaj aktywistów i aktywistki grup lokalnych Amnesty International – Ola Broda

"Razem mamy ogromną siłę i jesteśmy w stanie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Zmieniamy się też i my sami - rozwijamy się, nabywamy nowe umiejętności, podejmujemy przełomowe decyzje", mówi Ola Broda, aktywistka Trójmiejskiej grupy lokalnej.

Od kiedy współpracujesz z Ammesty International? Jak zaczęła się nasza współpraca?

Współpracuję z Amnesty International od 2013 roku. W wakacje zaczęłam pracować jako fundraiserka a kilka miesięcy później zostało zorganizowane spotkanie dla osób, które chciałyby założyć grupę lokalną w Trójmieście. I tak już zostałam.

Dlaczego angażujesz się społecznie? Co napędza Cię do działania?

Ludzie. Ludzie w różnym wieku, posiadający odmienne zawody, zainteresowania ale wspólnie działający na rzecz praw człowieka. Z pasją, inicjatywą, zaangażowaniem i przede wszystkim ogromnym poczuciem humoru.

Jakie wyzwania stały przed Tobą i zespołem w czasie Akcji Letniej?

Podczas Akcji Letniej aktywiści i aktywistki Amnesty International odwiedzają największe i najważniejsze wakacyjne festiwale muzyczne w Polsce i działają na rzecz praw człowieka. Wydaje mi się, że podczas tegorocznej edycji największym wyzwaniem było opowiadanie o nowej kampanii „TAK to miłość”, której nikt jeszcze nie identyfikował z Amnesty International. W ramach tej kampanii chcemy stworzyć świat, w którym ludzie będą mieli wiedzę na temat przemocy seksualnej, świadomej zgody na seks i w którym każda osoba będzie czuć się bezpiecznie.

Zawsze dużym wyzwaniem podczas Akcji Letniej jest działalność aktywistyczna w warunkach festiwalowych, zwłaszcza wtedy, kiedy namioty składają się od wiatru a wszystkie rzeczy przemakają.

Akcja Letnia jest też wyjątkową okazją, żeby spotkać się z aktywistami i aktywistkami z całej Polski, poznać działalność innych organizacji pozarządowych, wziąć udział w spotkaniach i debatach. W tym roku mieliśmy szansę porozmawiać z Bogusławem Stanisławskim, który współtworzył Amnesty International Polska oraz zorganizować debatę z sędzią Moniką Frąckowiak, Igorem Tuleyą oraz Dorotą Zabłudowską. Wzięliśmy też udział w warsztatach prowadzonych przez Witka Hebanowskiego, współtwórcy największego na świecie wydarzenia na rzecz praw człowieka – Maratonu Pisania Listów.

Dlaczego warto angażować się Twoim zdaniem w działania Amnesty?

Bo naprawdę zmieniamy świat. Razem mamy ogromną siłę i jesteśmy w stanie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Zmieniamy się też i my sami – rozwijamy się, nabywamy nowe umiejętności, podejmujemy przełomowe decyzje. Zanim rozpoczęłam moją działalność w Amnesty nie sądziłam, że nauczę się jak przemawiać przed kilkutysięcznym tłumem, organizować wydarzenia na kilkaset osób, rozmawiać z dziennikarzami, czy załatwiać pozwolenia od straży granicznej na bieg na rzecz praw człowieka.

Chcesz dowiedzieć się jak możesz włączyć się w nasze działania? Odwiedź: www.amnesty.org.pl/uwaga-akcja/grupy-lokalne/ i znajdź najbliższą grupę lokalną Amnesty International.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

Powiązany temat

Poszukujmy osoby do współpracy w zakresie obsługi IT i bezpieczeństwa cyfrowego

32146