Poznaj wartość wolontariatu podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International – Amnesty International

Poznaj wartość wolontariatu podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International

Ogólnopolski projekt "Poznaj wartość wolontariatu podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka i traktowanie ich w sposób wolny od dyskryminacji jest wspólną sprawą całego społeczeństwa, a przy budowaniu kultury poszanowania praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego konieczna jest aktywizacja młodzieży już na etapie szkolnym.

Maraton Pisania Listów jest projektem globalnym realizowanym w ponad 50 krajach na różnych kontynentach służy promocji wolontariatu oraz zaangażowaniu społeczeństwa w obronę osób, których prawa zostały złamane.

Beneficjentami projektu są organizatorki i organizatorzy Maratonu Pisania Listów w regionach. W ramach projektu zostaną przeprowadzone dwa dwudniowe szkolenia, w Warszawie w listopadzie 2011, przeznaczone dla koordynatorek/koordynatorów oraz aktywistek/aktywistów. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących między innymi: organizacji Maratonu Pisania Listów, formalnych aspektów organizowania zgromadzenia, współpracy z grupą oraz komunikacji z mediami. Przeszkolone osoby będą przygotowywały i przeprowadzały szkolenia regionalne. Całość projektu zostanie zakończona Maratonem Pisania Listów.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej autorów. Treści prezentowane w publikacji nie są tożsame z oficjalnym stanowiskiem instytucji Unii Europejskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Powiązany temat

Izrael/OTP: Rośnie liczba bezprawnych zabójstw i innych przestępstw. Apartheid Izraela wobec Palestyńczyków musi się skończyć

2203