Prawa człowieka w filmie dokumentalnym – Amnesty International

Prawa człowieka w filmie dokumentalnym

Już 10 maja rusza Planete Doc Film Festival. Jak co roku będzie na nim gościć również Amnesty International wraz z nagrodą na najlepszy dokument o prawach człowieka i debatą - tym razem porozmawiamy o migrantach i uchodźcach w Europie po filmie "Zawsze obcy" 10 maja o godz. 18.00.

showtn10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 10-19 maja 2013 w Warszawie oraz 12-19 maja we Wrocławiu, gdzie pokazane zostanie ok. 50 filmów. Podobnie jak w poprzednich latach, w drugi weekend festiwalu (18-19 maja) PLANETE+ DOC będzie również obecny w ponad 20 miastach w Polsce (w ramach projektu “weekend z festiwalem PLANETE+ DOC”).

Więcej o festiwalu i szczegółowy program na stronie planetedocff.pl.

W tegorocznym konkursie filmów opowiadających o prawach człowieka jury Nagrody Amnesty International przyzna 3 000 euro jednemu z 9 najlepszych filmów o tej tematyce. W skład jury wejdą: Draginja Nadaždin (dyrektorka Amnesty International Polska), Mirosław Chojecki (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa, b. więzień sumienia), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy i publicysta Gazeta Wyborczej). Lista filmów biorących udział w konkursie dostępna jest na stronie festiwalu.

10 maja o godz. 18.00 w Warszawie w Kinotece odbędzie się specjalny pokaz filmu “Zawsze obcy” (ang. “Nowhere Home”), któremu towarzyszyć będzie debata “S.O.S. Europo! Jak kraje europejskie radzą sobie z imigrantami?”. W rozmowie wezmą udział:

Margreth Olin – reżyserka filmu “Zawsze obcy”

Witold Klaus – prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej

Weronika Rokicka – koordynatorka kampanii Amnesty International

John Peder Egenes – dyrektor Amnesty International Norwegia

Rozmowę poprowadzi Adam Leszczyński, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

1848