" /> Prawa człowieka w filmie dokumentalnym – Amnesty International

Prawa człowieka w filmie dokumentalnym

Już 9 maja w Warszawie, a 10 maja we Wrocławiu, rusza Planete Doc Film Festival - święto filmu dokumentalnego. Na festiwalu przyznana zostanie między innymi nagroda Amnesty International za najlepszy dokument o prawach człowieka, odbędą się również debaty towarzyszące filmowi "W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele".<br /> <br />

planete-doc-plakat-2014-03-21-01

11 Planete+ Doc Film Festival odbędzie się w dniach 9-18 maja w Warszawie i we Wrocławiu. Podobnie jak w poprzednich latach, w drugi weekend festiwalu (17-18 maja) PLANETE+ DOC będzie również obecny w 10 miastach w Polsce (w ramach projektu “weekend z festiwalem PLANETE+ DOC”). Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie planetedocff.pl.
W tegorocznym konkursie filmów opowiadających o prawach człowieka jury Nagrody Amnesty International przyzna 3000 euro jednemu z 10 najlepszych filmów o tej tematyce. W skład jury wejdą: Draginja Nadazdin (dyrektorka Amnesty International Polska), Mirosław Chojecki (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa, b. więzień sumienia), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy i publicysta Gazety Wyborczej). Lista filmów biorących udział w konkursie dostępna jest na stronie festiwalu.
10 maja o godz. 18:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, a 12 maja o godz. 18:00 w Kinotece w Warszawie pokazany zostanie film W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele, a po nim odbędą się debaty Jak obalić dyktatora? Białoruski Wolny Teatr, Euromajdan, rosyjscy obrońcy praw człowieka – czy Europa Wschodnia wywalczy sobie drogę ku wolności?
We Wrocławiu w debacie udział wezmą:
Aleksandra Zielińska – koordynatorka kampanii Amnesty International,
Madeleine Sackler – reżyserka filmu,
prof. Nikołaj Iwanow – pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, prezes Fundacji Za Wolność Waszą i Naszą, były rosyjski i polski działacz opozycji,
Moderator: Michał Syska – dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a we Wrocławiu, publicysta, konsultant polityczny, działacz społeczny.
W Warszawie w debacie udział wezmą:
Madeleine Sackler – reżyserka filmu,
Andrej Sannikau – białoruski polityk i działacz społeczny, kandydat na prezydenta Białorusi w 2010 r., były więzień sumienia,
Draginja Nadazdin – dyrektorka Amnesty International Polska,
Moderator: Andrzej Poczobut – białoruski dziennikarz, korespondent Gazety Wyborczej, były więzień sumienia.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

1531