Prawa człowieka w Polsce. Jak rozmawiać z młodzieżą na trudne tematy? – Amnesty International

Prawa człowieka w Polsce. Jak rozmawiać z młodzieżą na trudne tematy?

Amnesty International zaprasza nauczycieli i nauczycielki na spotkanie sieciujące wokół kampanii Amnesty poświęconych prawom człowieka w Polsce: WOLNE SĄDY, WOLNI LUDZIE oraz TAK TO MIŁOŚĆ, 23 listopada 2019.

Celem spotkania jest wyposażenie nauczycieli i nauczycielek w inspiracje i narzędzia edukacyjne, które przygotują ich do rozmowy z młodzieżą o trudnych, i często postrzeganych jako kontrowersyjne, tematach dotyczących przestrzegania praw człowieka w naszym kraju. Pierwsza część spotkania poświęcona będzie niezależności sądownictwa w Polsce. Osoby uczestniczące będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z sędziami Igorem Tuleyą i Moniką Ciemięgą! W drugiej części spotkania przyjrzymy się problematyce przemocy seksualnej wobec kobiet i fundamentalnej roli edukacji seksualnej w jej przeciwdziałaniu.

PROGRAM SPOTKANIA

  • Wprowadzenie: wzajemne poznanie się, prezentacja projektu i programu spotkania.
  • Wprowadzenie do kampanii „Wolne Sądy, Wolni Ludzie” – Agnieszka Dąbrowiecka, Menadżerka Działu Programowego Amnesty International
  •  Spotkanie i panel dyskusyjny z sędziami: Moniką Ciemięgą oraz Igorem Tuleyą
  • Posiłek
  • Wprowadzenie do kampanii TAK TO MIŁOŚĆ – Mikołaj Czerwiński, koordynator kampanii
  • Warsztat z edukacji seksualnej

CZAS I MIEJSCE
Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2019 roku w godzinach 10.00 – 18.00. Na warsztaty zapraszamy do Marzycieli i Rzemieślników przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.

KOGO ZAPRASZAMY?
Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki z całej Polski, którzy pracują z młodzieżą w szkołach. Do udziału w spotkaniu i warsztacie zaprosimy grupę maksymalnie 30 osób.

REKRUTACJA
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 14 listopada 2019 roku. Formularz znajduje się tutaj>>>

KOSZTY DOJAZDU, NOCLEGU I WYŻYWIENIA
Osobom uczestniczącym w spotkaniach sieciujących zapewniamy nocleg, pełne wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu do Warszawy środkami transportu zbiorowego (autobusy, pociągi IC, TLK i Polregio) z/na szkolenie.

W razie pytań/wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Aleksandrą Ziółkowską, koordynatorką projektu: aleksandra.ziolkowska@amnesty.org.pl

O PROJEKCIE
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Aktywizm i edukacja – rozwój i wzmocnienie środowisk działających na rzecz praw człowieka” finansowanego ze środków Fundacji Stefana Batorego.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

MOC jest z młodzieżą! Jak zespoły młodzieżowe stworzyły swoje kampanie na rzecz praw człowieka dzięki projektowi Twój głos ma MOC!”

36556