Premiera „Wszyscy albo nikt” w Kinie Pod Baranami – Amnesty International

Premiera „Wszyscy albo nikt” w Kinie Pod Baranami

Grupa Lokalna Amnesty International w Krakowie we współpracy z Kinem Pod Baranami zaprasza na premierowy pokaz filmu "Wszyscy albo nikt" już w najbliższy piątek, 24 czerwca, o godz. 19.00. Jest to jedno z wydarzeń projektu z okazji Dnia Uchodźcy.

„Wszyscy albo nikt” to przewrotna komedia o losach rodziny, która w wyniku irańskiej rewolucji islamskiej jest zmuszona wyemigrować do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

Film opowiada prawdziwą historię Hibata Tabiba, w którego wciela się rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu Bref, Kheiron. Kheiron jest też reżyserem filmu.

„Wszyscy albo nikt” to opowieść bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, pozwalająca lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich migrantów, porównywana do słynnego „Kurczaka ze śliwkami” Marjane Satrapi.

Dzięki uprzejmości Kina Pod Baranami uczestnicy wydarzenia Amnesty International na Facebooku mogą kupić bilety na seans w promocyjnej cenie 10 zł. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Projekcja filmu jest częścią projektu „Jestem uchodźcą, jestem człowiekiem”. W jego ramach w ubiegłą sobotę, 18 czerwca, grupa AI z Krakowa zorganizowała warsztaty z komunikacji międzykulturowej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

6969