Prezydenci zrobili z nas polski zaścianek – Beata Łabutin – Gazeta Wyborcza – Opole – 25.11.2008 – Amnesty International

Prezydenci zrobili z nas polski zaścianek – Beata Łabutin – Gazeta Wyborcza – Opole – 25.11.2008

(…) Zarząd Stowarzyszenia Amnesty International Polska wydał oświadczenie, w którym zarzuca władzom Opola działania dyskryminujące mniejszości obecne w opolskiej społeczności.
-Pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie decyzją Pana Arkadiusza Karbowiaka, wiceprezydenta miasta Opole, zakazującą zorganizowania projektu -Żywa Biblioteka – w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu. Jest ona przejawem jawnej dyskryminacji i może skutkować dalszymi naruszeniami wobec wspomnianych mniejszości. Stanowi niebezpieczny sygnał braku zrozumienia i akceptacji dla różnic wśród ludzi oraz przyzwolenia na działania dyskryminujące mniejszości obecne w naszych społecznościach.
Niepokojące jest, iż decyzja o zakazie zorganizowania -Żywej Biblioteki – w MOK-u pochodzi od przedstawicieli władzy publicznej, która powinna stać na straży praw i wolności obywateli oraz czynnie włączać się w tworzenie przestrzeni do dyskusji, które gwarantują szanse rozwoju społeczeństwa wielokulturowego, opartego na zasadzie tolerancji i powszechnego zrozumienia- – podkreślił zarząd Amnesty International Polska. (…) Czytaj dalej

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3307