Projekcje filmu A. Niekrasowa „Niedowierzanie” i dyskusja panelowa „Wojna w Czeczenii a przyszłość Rosji”, 9 września 2004 r. – Amnesty International

Projekcje filmu A. Niekrasowa „Niedowierzanie” i dyskusja panelowa „Wojna w Czeczenii a przyszłość Rosji”, 9 września 2004 r.

Dokument Niekrasowa poświęcony jest zamachowi terrorystycznemu z 9 września 1999 r., w którym życie stracili mieszkańcy wysadzonego w powietrze 9-piętrowego bloku mieszkalnego w Moskwie. -Niedowierzanie- stawia pytania o sprawców zamachu i o jego konsekwencje, tak dla poszczególnych osób, jak i dla całej Rosji.


W związku z przypadającą 9 września piątą rocznicą zamachu różne organizacje
pozarządowe i instytucje kulturalne na świecie, m.in. w Berlinie, Waszyngtonie, Moskwie, Kopenhadze i Lugano, przygotowują pokazy filmu połączone z publiczną debatą. Projekcje organizowane są we współpracy z producentem filmu – Dreamscanner Film Production.

Dyskusja panelowa na temat -Wojna w Czeczenii a przyszłość Rosji-, rozpocznie się około godziny 19:45. Moderatorem dyskusji będzie profesor Andrzej Paczkowski, członek Komitetu Helsińskiego w Polsce. Swój udział potwierdzili: poseł na Sejm RP Mariusz Kamiński, Przedstawiciel Pełnomocny Parlamentu Czeczeńskiego na Europę Akhjad Idigow, dr hab. Włodzimierz Marciniak, Polska Akademia Nauk, Ihar Bialiayeu, Rosyjska Telewizja NTV, Władimir Blinkow, -Argumenty i Fakty- oraz reżyser filmu, Andrej Niekrasow.


Wstęp na projekcję i dyskusję jest wolny, lecz ograniczony liczbą miejsc.
Miejsca – na pokaz w Warszawie – można rezerwować telefonicznie (numer (22) 556 44 40, 556 44 41) lub pod adresem: hfhr@hfhrpol.waw.pl.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza także na organizowane we współpracy z Amnesty International pokazy filmu w:  • Poznaniu – 9.9.04, godz. 19:00, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
  • Lublinie – 9.9.04, godz. 17:30, Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, ul.
    Grodzka 21
  • Krakowie – 9.9.04, godz. 18:00, Kino Mikro, ul. Juliusza Lea 5
  • Wrocławiu – 10.09.04, godz. 19:00, Ośrodek Postaw Twórczych, ul.
    Działkowa 15.

Wstęp na projekcje jest wolny i ograniczony tylko liczbą miejsc. Więcej o filmie i jego twórcach na stronach www.disbelief-film.com i www.dreamscanner.com.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4692