PROTESTUJ! TAŃCZ! POWSTAŃ! PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET – Amnesty International

PROTESTUJ! TAŃCZ! POWSTAŃ! PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET

Amnesty International przyłącza się do akcji Feminoteki Nazywam się Miliard/One Billion Rising, by w te Walentynki zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiety. Pomysł jest prosty: tańczymy, żeby wyrazić sprzeciw.

Szacuje się, że w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. To niemal tyle, ile jest mieszkańców w całym województwie opolskim. Na świecie miliard kobiet padło ofiarą gwałtu. 14 lutego to dobry moment, żeby powiedzieć NIE przemocy wobec kobiet.

W akcji bierze udział 190 krajów. Chcemy, żeby miliard kobiet na całym świecie zatańczył w Walentynki do tej samej piosenki: Break the Chain. Dlaczego taniec? Tańcząc rządzisz swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię. To będzie nasz głos protestu.

Zgłoszenia udziału w akcji przyjmuje jej koordynator w Polsce – Fundacja Feminoteka. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: http://feminoteka.pl/news.php lub na stronie akcji na Facebooku. Jeśli chcecie przyłączyć się w którymś z miast lub zorganizować akcję w swojej miejscowości, piszcie na adres: joannap@feminoteka.pl. To bardzo proste – wystarczy pobrać piosenkę ze strony i można działać.

Co jeszcze możesz zrobić? Wejdź na stronę Amnesty International i wezwij polskie władze do ratyfikacji Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1918