Przymusowe wysiedlenia w Chinach – spotkanie – Amnesty International

Przymusowe wysiedlenia w Chinach – spotkanie

11 października Amnesty International poruszy temat przymusowych wysiedleń w Chinach. Spotkanie na ten temat z wyjątkowymi gośćmi i pokaz zdjęć z Chin odbędzie się w kawiarni Południk Zero w Warszawie o godz. 18.00.

Na spotkaniu opisany zostanie temat jednej z najczęstszych i najbardziej dramatycznych form łamania praw człowieka w Chinach. O przymusowych wysiedleniach w tym kraju będziemy mogli porozmawiać z:

  • Marią Kruczkowską, dziennikarką Gazety Wyborczej;
  • Adamem Sanockim, byłym członkiem Zarządu Amnesty International, specjalistą ds. Tybetu;
  • Maciejem Fagasińskim, koordynatorem kampanii “Stop Przymusowym Wysiedleniom” Amnesty International.

Przymusowe wysiedlenie to usunięcie osoby lub grupy osób wbrew woli z ich domów lub ziemi, które zajmują, bez poszanowania odpowiednich procedur oraz zagwarantowania zabezpieczeń prawnych. Ponieważ wysiedlenia mogą mieć katastrofalne skutki dla życia ludzi, powinny być wykonywane tylko w ostateczności. Władze muszą mieć pewność, że nikt nie pozostanie bez dachu nad głową i nie będzie narażony na łamanie innych praw człowieka. Amnesty International zajmuje się tym tematem na całym świecie w ramach kampanii “Stop Przymusowym Wysiedleniom”.

Szczególnie w Chinach w ostatnich kilku latach liczba przymusowych wysiedleń w całym kraju znacznie wzrosła. Przymusowe wysiedlenia oznaczają często śmierć, pobicia, prześladowania i uwięzienia osób wypędzanych ze swoich domów. Władze chińskie dokonują przymusowych wysiedleń zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich, kierując się przeznaczeniem terenów pod nowe inwestycje. Protesty wobec tych praktyk obejmują niekiedy tak dramatyczne formy jak samo podpalenie.

Już 11 października o godz. 18.00 w kawiarni Południk Zero, na ul. Wilczej 25 w Warszawie będzie można posłuchać ciekawych historii o przymusowych wysiedleniach w Chinach i porozmawiać z ciekawymi gośćmi, którzy przybliżą sytuację praw człowieka w tym kraju.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

Powiązany temat

Maroko/Hiszpania: Przeciągające się i niedostateczne postępowania po śmiertelnych wydarzeniach na granicy w Melilli pachną tzw. tuszowaniem sprawy – nowy raport Amnesty International

2011