Rada Bezpieczeństwa musi postawić Libię przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym – Amnesty International

– Pułkownik Kadafi oraz podwładni muszą zrozumieć, że odpowiedzą za swoje działania – powiedział Salil Shetty, sekretarz generalny Amnesty International. – Muszą oni dostrzec, że dochodzenie oraz wniesienie oskarżenia są rzeczywistością, której będą musieli stawić czoła.

-Powinno to zadziałać jak wezwanie alarmowe dla tych, którzy wydają rozkazy oraz dla tych, którzy je wykonują: Poniesiecie karę za wasze przestępstwa.

– Członkowie Rady Bezpieczeństwa muszą niezwłocznie działać, aby zakończyć falę oburzających nadużyć jakie mają miejsce na ulicach Trypolisu oraz w innych miejscach w Libii.

– Organizacja powtórzyła swoje wezwanie z dnia 23 lutego skierowane do Rady Bezpieczeństwa o natychmiastowe nałożenie na Libię embarga na broń, zapobiegając transferowi sprzętu oraz personelu, oraz do zamrożenia środków należących do Kadafiego, ludzi z nim związanych,  a także wszystkich odpowiedzialnych za naruszenia praw człowieka.

Tłumaczył Arkadiusz Głowacki

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

2433