Raport AI: Szpitale w Syrii miejscem represji wobec opozycji – Amnesty International

Raport AI: Szpitale w Syrii miejscem represji wobec opozycji

Rząd Syrii przekształcił szpitale w instrument represji w celu złamania opozycji, powiedziała Amnesty International podczas prezentacji raportu.

39-stronnicowy raport Health Crisis: Syrian Government Targets the Wounded and Health Workers opisuje jak ranni pacjenci oraz personel medyczny, w co najmniej czterech szpitalach rządowych, byli poddawani torturom i innym formom złego traktowania.

Personel medyczny podejrzany o udzielanie pomocy demonstrantom I innym osobom rannym w czasie zamieszek również doświadczył tortur i aresztowań.

“To jest alarmująca sytuacja, w której władze Syrii dały siłom bezpieczeństwa wolną rękę do działań w szpitalach, a w wielu przypadkach personel szpitalny brał udział w torturowaniu w maltretowaniu osób, które powinni leczyć,- powiedziała Cilina Nasser, badaczka Amnesty International ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.”

Czytaj więcej na http://www.amnesty.org/en/news-and-updates/report/climate-fear-syrias-hospitals-patients-and-medics-targeted-2011-10-25

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

NIE dla rozlewu krwi w Iranie

Powiązane tematy

Powiązany temat

Rosja: Ponad 1300 demonstrantów zatrzymanych po ogłoszeniu poboru wojskowego

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

Powiązany temat

Ukraina: Masowe groby w Izium to makabryczne świadectwo rosyjskiej agresji

2200