Raport z obserwacji zgromadzeń 1 września 2017 w Katowicach – Amnesty International

Raport z obserwacji zgromadzeń 1 września 2017 w Katowicach

Amnesty International publikuje raport z obserwacji zgromadzeń, które odbywały się w dniu 1 września 2017 r. w Katowicach na obszarze przed Pomnikiem Powstańców Śląskich.

Amnesty International publikuje raport z obserwacji zgromadzeń, które odbywały się w dniu 1 września 2017 r. w Katowicach na obszarze przed Pomnikiem Powstańców Śląskich.

Obserwatorzy i obserwatorki Amnesty International monitorowali przebieg zgromadzeń w godz. 16:40-17:15 w Katowicach na obszarze pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, przy al. Korfantego.

Obserwacja Amnesty International w w/w czasie i miejscu dotyczyła następujących zgromadzeń:

– zgromadzenie pod nazwą „Marsz Antyfaszystowski”, zgłoszone na dzień 1 września 2017 r., w godz. 16:30 – 18:00, na Placu pod Spodkiem wraz z informacją o trasie przejścia marszu: Al. Rozdzieńskiego-Uniwersytecka-Chełkowskiego-Bankowa-Warszawska-Francuska-Powstańców-Graniczna oraz informacją o kontynuacji zgromadzenia pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

– dwie kontrdemonstracje w stosunku do zgromadzenia „Marsz Antyfaszystowski”.

W ocenie Amnesty International obserwowane zgromadzenia były pokojowe. Zgromadzenia nie były w żaden sposób zakłócane. Nie zaobserwowano żadnych aktów przemocy i użycia siły zarówno ze strony osób uczestniczących, jak i funkcjonariuszy Policji.

Więcej informacji znajduje się w raporcie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokojowa demonstracja to nie przestępstwo!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

14711